امروز : ۲ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲, ۱۳۹۶, ۲:۲۰ ب.ظ
 

آفتابی
27°C
رطوبت: 14%
سرعت باد: 4 m/s جنوب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 349
  • 1,275
  • 3,366,834
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

مجمع عمومی نظام صنفی کارهای کشاورزی برگزار شد


به گزارش خبرنگار سنگسر نیوز اولین مجمع عمومی نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان مهدیشهر به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره صبح امروز در محل حسینیه المهدی برگزار شد. لطف ا… ابن علی در این مجمع با یادآوری اینکه در گذشته به دلیل عدم پشتوانه قانونی کشاورزان و دامداران از حمایت قانونی لازم برخوردار نبوده اند و اعتبارات بخش کشاورزی عمدتا به دست کشاورزان هزینه نشده است، اظهار امیدواری کرد جامعه کشاورزی شهرستان با تشکیل نظام صنفی کشاورزی از حمایتهای قانونی بیشتری برخوردار شوند.سروان فیروزآبادی از نیروی انتظامی مهدیشهر نیز در این جلسه از آمار بالای هزار نفری اتباع افغانی فاقد کارت اقامت که در زمینه چوپانی در نزد عشایر ایل سنگسر مشغول به کارند خبر داد. گماشتن نگهبان محله، شمارش دقیق دام در هنگام تحویل به چوپانان و به کار گماشتن اتباع خارجی  دارای کارت اقامت از پیشنهادات ایشان به جامعه کشاورزی شهرستان بود. وی اشاره ای به تلاشهای فراوان عشایر ایل سنگسر جهت اخذ کارت اقامت برای اتباع افغانی شاغل در این بخش و برنامه های ارگان متبوع خود در این زمینه اشاره ای نکرد. لازم به توضیح است طی سالهای اخیر عشایر به دلیل کمبود نیروی انسانی داخلی بالاجبار از اتباع افغانی استفاده نموده و تاکنون تلاشهای وسیعی جهت اخذ مدارک اقامتی برای این قشر انجام داده اند که به جز کارتهای با مدت زمان سه ماهه تاکنون توفیقی نداشته اند. برخورد بعضا سلیقه ای نیروی انتظامی با نیروهای کار عشایر مشکلات زیادی را برای این قشر زحمتکش ایجاد نموده است.

در ادامه این جلسه حسین نادعلیان از طرف هیات موسس اداره جلسه را به هیات رئیسه سنی متشکل از آقایان ترانی (رئیس)، فولادی عضو شورای فولادمحله (نائب رئیس)، نورانی رئیس شورای شهر مهدیشهر (منشی)، شهمیرزادی مدیرعامل شرکت تعاونی عشایری مهدیشهر (ناظر) و روحانی (ناظر) سپرد. تصویب اساسنامه ، انتخاب روزنامه رسمی، تعیین میزان حق عضویت و برگزاری انتخابات  از برنامه های پایانی این مجمع بود.

در حاشیه این مراسم اعتراضاتی نسبت به عدم اطلاع رسانی کافی توسط هیات موسس برای ثبت نام به عنوان کاندیدای هیات مدیره مطرح شد. در انتهای مجمع نیز به علت اعتراضاتی که نسبت به نداشتن امکان رای به صورت وکالتی وجود داشت، دقایقی جلسه متشنج شد.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...