امروز : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
شهریور ۲۹, ۱۳۹۶, ۲:۱۹ ق.ظ
 

صاف
22°C
رطوبت: 21%
سرعت باد: 1 m/s جنوبجنوبغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 1,420
 • 970
 • 3,361,922
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

مسافربری جنّت و ۳۰ سال خدمت صادقانه

علیرضا قندیان

آری . سی سال گذشت . سی سال خدمت صادقانه و دست و پنجه نرم کردن با ناملایمات و نامهربانی هایی که از سوی برخی از مسئولین شهری و هر از چند گاهی از سوی همشهریان صورت گرفت.
دورانی که همه اش خاطره شده است. از ایران پیمای قرمز رنگ تا بنز سفید رنگ که ارزش و اعتباری برای این شهر بوده است و می باشد . گرد پیری بر محاسن و موهای آنان نشسته . آنان را خوب می شناسیم . چه زحماتی کشیدند و چه خون دلها خوردند تا مسافران بومی و غیر بومی با آرامش و اطمینان از این شهر به شهرهای دیگر سفر کنند و یا اینکه به این شهر بیایند . پای حرفهایشان که می نشینی ، خاطرات تلخ و شیرین را به زبان می آورند . تلخ بخاطر ارج ننهادن به خدمت خالصانه آنان و شیرین بخاطر خدمت به خلق الله با تمام نداشتی ها و کاستی ها.
اینجا شهرستان شده است . شهرستان مهدیشهر . شهر امام زمان ( عج ) . آیا ترمینال مسافربری مهدیشهر باید اینگونه باشد ؟آیا این ترمینال در خور و شایسته مردم و شهر است ؟آیا مسافرانی که از مهدیشهر به تهران ، فیروزکوه ، دامغان ، شاهرود ، قائمشهر ، بابل ، ساری ، نکاء ، بهشهر و … می روند شأن و منزلت آنان باید دفتر کوچکی باشد با امکاناتی محدود ؟ متصدّیان مسافربری جنّت که در حال حاضر به شرکت مسافربری کیان سفر پاسارگاد تغییر نام داده ، سی سال با امکانات محدود خودشان و مشکلات فراوانی که وجود داشت ، جهت جابجایی مسافران از مهدیشهر به شهرهای دیگر و بالعکس ، زحمات فراوانی کشیدند . امّا یک نفر پیدا نشد که از آنها بپرسد چه چیزی می خواهید ؟ چه کرده اید ؟ و کاستی ها و کمبودهای شما چیست ؟ آیا در قبال سالها خدمت صادقانه و بدون چشمداشت ، قدرشناسی و تقدیری از آنان شده است ؟ روزانه حدود یکصد مسافر ازاین مسافربری به نقاط مختلف سفر می کنند و همانطور که در عکس ها مشهود است ، مسافران با توجه به نداشتن امکانات رفاهی و نداشتن یک سالن انتظار مناسب و … چه سختیهایی را تحمل می کنند تا زمانی که خودروهای مربوطه به مسافربری مراجعه کنند و آنان سوار شوند.
در شهری که چهار فصل متفاوت را شاهد هستیم با امکانات محدود این مسافربری چه باید بکنیم ؟ مشکلات فصل بهار تا حدّی قابل حل است ؟ فصل تابستان هم همینطور . ولی آیا مشکلات فصل پائیز و زمستان و ایستادن مسافران در کنار بلوار اصلی شهر و سرمای این دو فصل را با داشتن یک دفتر کوچک می توان حل کرد ؟ آیا در طول این سالها راه چاره ای از سوی مسئولین پیدا نشده است ؟ ترمینال مسافربری آبروی شهر است . زیرا همه مسافران که بومی نیستند . مسافران غیر بومی هم در میان آنها وجود دارد . حال این مسافران غیر بومی زمانی که این وضعیت و امکانات محدود را مشاهده می کنند چه فکری در سر می پرورانند . البته فرقی هم نمی کند . مسافر بومی و غیر بومی ندارد . شرایط مناسب باید برای همه یکسان فراهم شود . امنیت و آرامش باید برای همه باشد .
مسئولین محترم و دلسوز شهر ، شورای محترم شهر مهدیشهر ، شهردار گرامی و عزیز، به فکر باشید . جنّت گریان است . آیا دستان پر مهری هست که اشکهایش را پاک کند و التیام بخش دردهایش باشد ؟ به فکر باشید .

۱۹ پاسخ به “مسافربری جنّت و ۳۰ سال خدمت صادقانه”
 • قندیان:

  جناب مهدی ……………. خدمت صادقانه را همه دیده اند و عاقلان دانند .

 • مهدی:

  سلام
  دوست ارجمند جناب آقای کیان و قندیان عزیز
  ما نکفتیم ترمینال بزرگ نمیخواهیم ولی بجاست جواب خدمات صادقانه را از زبان مردم جویا شویم نه با قلو و …

 • علی:

  جناب آقای قندیان
  جناب آقای کیان
  مطالبی که آقامهدی بیان نمودندواقعیت تلخی است نه صحبت محال.واقعیتی که متاسفانه عرق همشهری بودن نسبت به مسئول مسافربری باعث می شودکه نتوانیم منطقی با موضوع ومشکل برخوردنماییم واغلب اوقات تابع احساسات هستیم.اگرمسئول مسافربری همشهری مانبودبابت بی نظمی وهتک حرمت حاضربودیم سرازتنش جداکنیمودرب مسافربری راببندیم.
  لطفا ازمسئول مسافربری درخصوص وقایع مورخه ۹۲/۰۴/۱۰ توضیح بخواهید.اینجانب درروزقبل واقعه طی تماسی بادفترموسسه بلیط رزرو کرده وبرای ساعت ۶:۱۰دقیقه صبح زمان حرکت اتوبوس رااعلام نمودندبعدازپنجاه(۵۰) دقیقه تاخیراتوبوس ازشهمیرزادرسیدولی درکمال تعجب دیدیم که صندلی خالی وجوندارددرحالیکه حداقل ده(۱۰)عددبلیط برای مسافرین مهدیشهرصادرشده بودبعدازاعتراض اظهارداشتندکه بلیط دارها وبدون بلیط سرپاسوارشوندتادرسمنان به اتوبوس دیگری منتقل شوند
  (گزارش واقعه دراداره کل حمل ونقل وپایانه استان سمنان موجوداست ودرحال پیگیری هستم می توانیداستعلام نمایید)
  لطفابدون تحقیق وبررسی قضاوت نکنید ودیگران رانیزقصاص قبل ازمحاکمه نکنید.
  هدف ازطرح موضوع، بیان نظرات ودیدگاهها جهت رفع مشکلات وکاستی ها که منجربه پیشرفت شهربشود
  واینکه یکی ازعوامل پیشرفت جامعه پایبندی مسئولین به نظم وانظباط ورعایت کردن حق وحقوق مردم
  است.
  تانظم وانظباطی در کاربرقرارنشود وتاحرمت وحقوق افرادحفظ نشود(البته ماهمشهریان هم نخواستیم)داشتن ترمینال بزرگ وحتی امکانات دیگر رویایی است که هیچ وقت محقق نمی شود.

 • کیان:

  سال ۱۳۳۳ مسافربری جنت با اسناد و مدارک معتبر که در دفتر مسافربری موجود میباشد درمهدیشهر کار خویش را آغاز نمود جه فراز و نشیبی را تا کنون پشت سر گذاشته است خدا را شاکریم در کنار همشهریان خونگرم مهدیشهری با حداقل امکانات مسافرین بومی و غیر بومی را به سلامت به مقصد برسانیم ۶۰ سال فعالیت در کنار مردم افتخاری است بر سابقه درخشان ارائه خدمات مسافربری درمهدیشهر چه زیباست با هم در ارائه بهتر خدمات گام برداریم سروران صاحب نظر ما را در ارائه بهتر خدمات یاری دهند

 • کیان:

  دوست گرامی اقای مهدی بسیار شایسته است ما را در بهتر ارائه دادن خدمات یاری نمایید ایکاش منطقی تر و سنجیده تر مسائل و مشکلات را بررسی و یکطرفه قضاوت ننمایید لطفا به دفتر مسافربری مراجعه نمایید

 • علیرضا قندیان:

  جناب مهدی
  با سلام
  سخن از احداث ترمینال مسافربری است نه ایرادات واهی . ما می گوئیم در این شهر ترمینال آبرومندی احداث گردد جهت رفاه حال مسافرین نه اینکه … . شما از آن جمله افرادی هستید که دوست ندارند شهرشان پیشرفت داشته باشد و امکانات رفاهی قابل قبولی را در اختیار داشته باشد . این موضوع در میان کامنت های شما کاملا هویداست . از سویی دیگر انتقاد باید بجا باشد نه نابجا . اظهار می دارید که مسافر بلیط دار در راهرو اتوبوس سرپا ایستاده تا در سمنان سوار شود . این حرف شما کاملا محال است برای اینکه امکان ندارد مسافری که برایش بلیط صادر شده در راهرو اتوبوس بایستد و شما نیز باید سخن خود را اثبات کنید . اگر اثبات کردید که حق با شماست واین امر اهمالی بوده از سوی مسئولین مسافربری ولی اگر نتوانستید ثابت کنید پس مشکل از شماست که سعی در تخریب وجهه نیک و خدمت صادقانه این مسافربری دارید . واقع بین باشید و سخنان خود را با هجویات آلوده نکنید و چشمتان را به روی خوبیها و خدمت های بی ریا و خالصانه نبندید .

 • مهدی:

  سلام
  دوست عزیز جناب آقای قندیان
  در جواب پیام شما باید عرض کنم
  آیا مسئولین محترم ترمینال در مقابل اعتراضات مردم عکس العملی هم نشان داده اند؟
  شما که اینقدر دم از خدمات شایسته میزنید به این سوال بنده پاسخ دهید آیا مسافری که بلیط از تعاونی خریداری کرده باید در راهرو اتوبوس سر پا بایستد تا در سمنان سوار ماشین شود؟
  خواهشا چشمتان را به مسائل نبندید. همشهری بودن جای خود ولی انتقاد بجا باعث پیشرفت میشود نه ناراحتی.

 • کیان:

  در پاسخ به دیدگاه پرهام بایستی به اطلاع برسانیم تغییر نام جنت به کیان سفر پاسارگاد از سوی مدیریت سازمان حمل و نقل کل کشور به منظور همنامی با کلیه تعاونی های ۵ سراسر کشور میباشد تعاونی ۵ در سراسر کشور به این نام شناخته میشوند

 • کیان:

  بهتراست به حاشیه ها نپردازیم نظر اصلی ترمینال شهر میباشد

 • تپه سری گل گونده:

  یاد علی بابا بخیر،بشین ژیر دامِنی مولایی!ای داد ۰۰۰

 • علیرضا قندیان:

  جناب آقای محمد با عرض سلام .
  پیشنهادات شما بسیار منطقی و قابل تحسین است و با هوشمندی مسئولین شهر قابل اجرا هم خواهد بود ولی مشکل اصلی انجام اینگونه کارها نیست بلکه توقع بیش از حد بعضی از مسافرین می باشد که باید در مورد آن فکر چاره بود . بر فرض مثال اگر شما با مسافربری تماس بگیرید و بگوئید که مثلا روبروی شرکت گاز سوار می شوید و مسئول مربوطه مسافربری به شما بگوید که در مسیر مسافر سوار نمی کنند و به دفتر مسافربری مراجعه کنید ، آیا به دفتر مراجعه می کنید یا به سمنان می روید ؟ اینگونه معضلات است که متاسفانه تا این لحظه حل نشده است و مسافرینی که مدتها جلوی دفتر مسافربری منتظر هستند تا اتوبوس بیاید و تاخیر هم در این بین وجود دارد حق دارند که دلخور شوند و این معضل را شاید به گردن مسئولین مسافربری هم بیندازند . آری باید فکر چاره بود . در هر صورت ممنون از نظرات سنجیده و زیبای شما .

 • محمد:

  با سلام خدمت آقای قندیان عزیز
  وبا تشکر از زحمات تمامی عزیزان مسافربری
  تا حالا بارها شنیده ایم که به محض ورود اتوبوس به تهران اعلام میکنند : سه راه افسریه، تا ترمینال توقفی نداریم!! فکر میکنم دور زدن اتوبوس تعاونی ( که به احتمال زیاد فقط اتوبوس تهران ودر صبح این حرکت رادارد)در مسیر فوق جهت سوار کردن مسافر بسیار هم اشتباه است که از پرستیژ مسافربری می کاهد وبه مدیریت مسافربری وتاثیر اینکار بر جذب مسافر و…. ارتباط دارد وبا اینکار نحوه دریافت وپرداخت هزینه مسافرت واقتصاد حمل ونقل عمومی درون شهری و..دچار عدم توازن وتعادل می شود.پس بهتر است ضمن نهادینه کردن استفاده صحیح از وسایل نقلیه برون شهری و ایجاد وتوسعه فرهنگ هزینه کرد در مسافرتها وضمن احترام به کم وکاست مشکلات حمل ونقل درون شهری موضوع از طریق شهرداری محترم پیگیری و به نتیجه برسد.

  پیشنهاد بنده:حذف تردد اتوبوس درون شهر، الزام روزانه رانندگان محترم تاکسی ( به استعداد حداکثر سه دستگاه در روز با برنامه چرخشی) با توجه به عمومی بودن ناوگان فوق ولزوم خدمت دهی به شهروندان در بازه های مورد نیاز شهروندان،به سرویس دهی در بین ساعت ۶ تا ۶٫۵ صبح در مسیرهای تعریفی پیشنهادی با اطلاع رسانی فراگیر عمومی جهت بهره برداری همشهریان ونظارت دقیق اجرایی برعملکرد ناوگان تاکسیرانی. سوار وپیاده شدن مسافر نیز فقط در ترمینال.باتشکر

 • علیرضا قندیان:

  با عرض سلام .
  آقا مهدی عزیز باید خدمت شما عرض کنم که این مسافربری چند سال است که به غیر از مهدیشهر به مسافربری شهمیرزاد نیز خدمات جابجایی مسافرین ارائه میدهد و این اتفاق یکی از المان های مثبت مسافربری مهدیشهر می باشد ولی متاسفانه بعضی از مسافرین ، اتوبوس ها را با تاکسی اشتباه گرفته اند و اگر چاره ای داشته باشند خواستار این هستند که راننده مربوطه آنها را جلوی درب منزلشان سوار کند . آری سطح توقع مسافرین بدین صورت است . زمانی که اتوبوس ها از میدان ولایت به سمت دفتر مسافربری می آیند ، اکثر اوقات در مسیر ناخواسته توقف می کنند تا مسافرینی که به خودشان زحمت نمی دهند را سوار کنند . میدان ولایت ، گردنه زیارت ، حسینیه زیارت ، میدان نماز ، ابتدای خیابان دردشت ، شرکت گاز ، میدان عقاب ، میدان امام رضا ، دبیرستان باهنر ، ابتدای خیابان سروستان ، سه راه بسیج ، میدان شهدا ، این مکانها جاهایی است که مسافرین می ایستند تا رانندگان آنها راسوار کنند . حال خدماتی که رانندگان این مسافربری به مسافرین می دهند جایز می باشد یا خیر ؟آیا فرهنگی را که شما نام بردی دارای منطق می باشد یا خیر ؟شما خودتان را جای رانندگان بگذارید . چه می کنید ؟از سویی دیگر اگر بعضی از مسافرین به قول شما از سمنان یا شهرهای مجاور استفاده می کنند ، در صورت تاخیر چرا اعتراضی نمی کنند ، ولی با خدمات صادقانه ای که رانندگان این مسافربری به مسافرین ارائه می دهند به جای قدردانی شمشیر را از رو بسته و انتقاد می کنند . موضوع دیگر و مهم تر اینکه بعضی از سنگسریها عادت کرده اند که پول خود را به جیب همسایه ها بریزند . غافل از اینکه همین همسایه ها چه جفاهایی که به این شهر و مردم این شهر نکرده اند . ما ترمینال بزرگ نمی خواهیم بلکه ترمینالی می خواهیم که در خور و شایسته این شهر باشد . کمی منطقی و آگاهانه بیندیشیم و ترویج فرهنگ درست را در ابتدا از خودمان شروع کنیم .ممنون از نظرات شما .

 • مهدی:

  سلام
  دوست عزیز جناب آقای قندیان
  آیا به وقت حرکت کردن و برای زمان مسافران ارزش قائل شدن هم ترمینال بزرگ میخواهد؟
  مسئولین محترم این مسافربری از زمانی که یادم میاد.هیچ وقت سر ساعت حرکت نکردن.
  چرا نقاط ضعف را تبدیل به نقاط قوت میکنید؟
  چون هیچ انتقادی از این مسئولین نشده دلیل بر این نیست که همه کارشان درست است.چرا مردم این شهر باید از ترمینال سمنان و شهرهای مجاور استفاده کنند ولی راضی نیستند از ترمینال شهرشان خدمت بگیرند؟
  در پایان
  آیا ساخت ترمینال بزرگ مشکلات فرهنگی ما را نیز برطرف خواهد کرد؟

 • پرهام:

  نمیدانم آن طرفداران سرسخت اصالت چرا وقتی نام خاطره انگیز و زیبای جنت عوض شد صداشون در نیامد میدانم چون اسم پرطمراق شده است کیان …پاسارگاد …

 • سنگسری دوختر:

  دست شون درد نکنه و هم دست نویسنده.

 • علی:

  و چه خاطرات خوبی از علی بابا و همچنین ممد از آن گاراژ داریم. خاطراتی که ارزشش بیشتر از بهترین ترمینالهای کشور است. یادشان به خیر

 • میم مثل مهدی شهر:

  یاد علی بابا هم بخیر
  خدارحمتش کنه

 • سنگسری:

  شورای شهر ، شهرداری ، بخشداری و فرمانداری محترم مهدیشهر پاسخگو باشید .

  حق ما این است؟؟؟؟؟

  ترمینالی که قراربود یکساله تکمیل شود حالا به مخروبه ای در میدان جمهوری پشت جایگاه سی ان جی تبدیل شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...