امروز : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۱, ۱۳۹۶, ۱۲:۳۷ ق.ظ
 

صاف
21°C
رطوبت: 18%
سرعت باد: 0 m/s شرقجنوبشرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 805
 • 873
 • 3,364,968
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

مشروح گزارش مهدیشهر نیوز از جلسه پنج شنبه شب استانداری


سرویس خبری مهدیشهر نیوز- به منظور حل و فصل مسائل و مشکلات مهدیشهر، استاندار سمنان، معاونین، فرماندار، امام جمعه ، اعضای شورای اسلامی شهر و تنی چند از موثرین به دعوت امام جمعه مهدیشهر در یک جلسه طولانی گرد هم آمدند. این جلسه که نقطه شروع آن، شامگاه پنج شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۰ بود، به مدت سه و نیم ساعت به طول انجامید و طی آن بسیاری از مسائل و دشواری های مهدیشهر بیان شد.
دکتر رهی استاندار سمنان ابتدا از حجت الاسلام والمسلمین بارانی امام جمعه مهدیشهر به عنوان معلم اخلاق خود یاد، و از وی بخاطر پیشنهاد تشکیل چنین جلسه ای تشکر کرد. وی مسئولیت استانداری را امانت الهی خواند و با اشاره به کلام حضرت سیدالشهدا (ع) گفت: حاجات مردم نعمت است و این نعمت مایه افتخار ما است.
دکتر رهی از اصحاب رسانه ها خواست واقعیت ها را بیان کنند، اما در عین حال اذعان کرد: کمبود ها همه جا وجود دارد، حسن ها و عیب ها همه جا هست، اما چنانچه واقعیت ها را بیان کنیم کارها خوب پیش می رود. وی افزود: خداوند به قلم سوگند خورده است ، قلم احترام دارد و ما می خواهیم خدمات واقعی بیان شود.
نماینده عالی دولت در استان ضمن تاکید بر ضرورت پذیرش انتقاد ها ، تشکیل چنین جلساتی را مفید دانست و اضافه کرد: اینگونه تعاملات کارساز است. نه من می توانم بدون شما کار کنم و نه شما می توانید بدون امثال ما کار کنید، زیرا همه ما به یکدیگر پیوسته و وابسته ایم.
دکتر رهی بر ضرورت احترام متقابل افراد تاکید وبا ادبیاتی که از آن بوی گلایه می آمد تصریح کرد: من جایگاه شورا و رییس شورا و جایگاه موثرین و خبرنگاران و مسئولان را خوب می دانم، اما آیا دیگران هم جایگاه استاندار را می دانند؟
این جلسه که در فضایی مفاهمه آمیز برگزار شد، نتایج مثبتی را نیز دربرداشت. استاندار سمنان با رویکردی مردم مدارانه و تحسین آمیز، در پاسخ به پیگیری های چند ماهه شورای شهر، امام جمعه ، خبرنگاران و نهاد های مردمی مهدیشهر مبنی بر بازگرداندن مصوبه استخر شنای دانش آموزی، در تصمیم قبلی خود تجدید نظر کرد وگفت : من وظیفه دارم خواسته شما را اجابت کنم، چیزی از من کم نمی شود. بروید در وسط شهر مهدیشهر زمین بگیرید، استخر هم ساخته شود. او افزود: اگر قرار باشد در جای دیگر هم استخر بسازیم، می سازیم.
رهی بر ضرورت توجه بیشتر به مراکز شهرستان های جدیدالتاسیس تاکید کرد و خطاب به موثرین مهدیشهر گفت: ما نسبت به جایی که شهرستان می شود، وظیفه داریم که آن را ارتقا دهیم. اموری که دغدغه شما است، دغدغه من هم باید باشد. وظیفه دارم کاری کنم که مهدیشهر شان و شئون شهرستان بودن را پیدا کند. نگاه من به مهدیشهر، نگاه ارتقاء شهرستان به شکل جهشی است.
وی به اعتبارات هفتاد میلیارد تومانی پروژه های استانی و ملی شهرستان مهدیشهر اشاره و تصریح کرد : این اعتبارات باید در سال های بعد، دو یا سه برابر شود تا مهدیشهر ارتقاء پیدا کند.
استاندار سمنان کندی روند برخی پروژه های سفر دوم نظیر زمین چمن هاکی و سالن هزار نفری مهدیشهر را به تنگناهای قانونی مربوط دانست و گفت: مجلس در سال ۸۸ مصوبه ای را گذراند که به موجب آن، استان ها نمی توانستند برای مصوبات سفر بودجه بگذارند. به این ترتیب آن سال نتوانستیم بودجه استانی بگذاریم. اما در سال ۸۹ دست ما باز شد و اجازه یافتیم برای اجرای مصوبات، اعتبار استانی اختصاص دهیم. وی افزود: در مصوبات سفر سوم، تمام تلاشمان این بود که برای مهدیشهر مصوبات خوبی بگیریم .
دکتر رهی دو پروژه بیمارستان ۶۴ تختخوابی و دانشکده منابع طبیعی مهدیشهر را در زمره ۱۵ پروژه اولویت دار استان خواند که به منظور تسریع در اجرای آن، به مهندس محرابیان دستیار ویژه رییس جمهور معرفی شده است. او با اشاره به تبادل موافقتنامه احداث بیمارستان افزود : اعتبار مورد نیاز برای ساخت و تجهیز بیمارستان ۱۵ میلیارد تومان است که ده میلیارد تومان آن در قانون بودجه به نام بیمارستان دیده شده است . در مذاکره با دستیار ویژه رییس جمهور، پیشنهاد اختصاص پنج میلیارد تومان دیگر نیز برای ساخت و تجهیز دو ساله آن داده شده است.
نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: برای دانشکده منابع طبیعی مهدیشهر تنها یک میلیارد تومان اعتبار در سفر سوم اختصاص داده شده بود که برای سفر چهارم، ۴ میلیارد تومان دیگر درخواست اعتبار کرده ایم تا این دانشکده نیز ظرف مدت دو سال ساخته و تکمیل شود.
رهی از پژوهشکده رویان مهدیشهر به عنوان بهترین پژوهشگاه از جمع ۳ پژوهشگاه مصوب در استان یاد کرد و افزود: برای این پژوهشگاه ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات وزارت نفت گذاشته ایم که صد درصد تخصیص یافته است.
استاندار سمنان موضوع تاخیر در اجرای مصوبات سفر سوم مهدیشهر را تایید کرد وعلت این تاخیر را، ابلاغ دیرهنگام بودجه دانست. او تصریح کرد: ما دویست و پنجاه پروژه سفر سوم در استان داریم که هیچیک اجرایی نشده است . وی افزود : در سراسراستان سمنان هنوز مصوبات سفر سوم شروع نشده، اما برای آن بودجه گذاشته ایم.
دکتر رهی در خصوص بودجه فرهنگی مهدیشهر گفت: ۴۱ درصد بودجه فرهنگی به ساخت و ساز پروژه های فرهنگی مهدیشهر اختصاص یافته است. وی اضافه کرد: ۱۶۰ میلیون تومان برای مصلی و ۶۰۰ میلیون تومان برای دارالقرآن مهدیشهر اعتبار گذاشته ایم.
رهی با نوید گامهای بلند برای مهدیشهر در سال ۹۱ گفت: در تصمیمات سال ۹۱ مصوبات خوبی را برای مهدیشهر، میامی و آرادان خواهیم گنجاند. وی قول صریح داد که ساخت استادیوم ۵۰۰۰ نفری مهدیشهر و احداث محور دامغان – مهدیشهر – فیروزکوه را نیز به عنوان پیشنهادهای مهم سفر چهارم مهدیشهر مطرح و پیگیری کند.
یکی دیگر از تصمیمات استاندار سمنان در این جلسه، تعیین تکلیف برای مصوبه موزه مهدیشهر بود. او در خصوص اجرای این مصوبه ، پس از مشورت با معاون برنامه ریزی استانداری گفت: خانه کیپور مهدیشهر را با میراث فرهنگی استان هماهنگ می کنیم که خریداری و برای موزه استفاده کنند.
دکتر رهی آمادگی خود را برای کمک به شهرداری مهدیشهر اعلام ، وبار دیگر بر صداقت خود در نیت خدمتگزاری تاکید کرد.

فاضلی فرماندار مهدیشهر نیز در سخنان کوتاهی شرایط مهدیشهر را بسیار خوب توصیف کرد و افزود بر اساس مستندات و مکتوبات موجود، مهدیشهر روند جهش و توسعه را به خود می بیند و در سنوات آتی ثمرات این توسعه، تلاش و مدیریت آشکار خواهد شد. فاضلی اظهار امیدواری کرد در روز حضور رییس جمهوردر شهرستان مهدیشهر، حق مطلب را ادا کند.

حجت الاسلام و المسلمین بارانی امام جمعه مهدیشهر نیز با بیان حدیثی از امام رضا(ع) گفت: در فضای محبت، نگاه ها نگاه های مثبتی خواهد شد، دیدارها دیدارهای مثبتی خواهد شد. وی افزود: در فضای محبت همه چیز سروسامان پیدا می کند، اما در فضای اختلاف، حتی خوبی ها هم از بین می رود.
امام جمعه مهدیشهر با تشکر از نگاه مثبت استاندار به مهدیشهر در جریان مصوبات دور سوم این شهر افزود: واقعا مصوبات خوبی برای شهرستان گذاشته شد که اگر اجرایی شود، کل شهرستان متحول خواهد شد. وی با بیان این نکته که مهدیشهر مزین به نام حضرت امام زمان (عج) است ، از استاندار سمنان خواست مهدیشهر را به نگینی بدل کند که در استان و کشور بدرخشد.

منوچهر مستخدمین حسینی رییس شورای اسلامی شهر مهدیشهر نیز با اشاره به بگو مگوهایی که در حوزه اجراییات صورت می گیرد، گفت: همه ما در یک خانواده زندگی می کنیم و اگر حرف و گفتاری هست، از جنبه تنفع المومنین است. وی تصریح کرد شورای شهر مهدیشهر همواره سعی دارد بصیرت را سرلوحه کار خود قرار دهد.
مستخدمین حسینی با اشاره به جایگاه شوراها در پیگیری خواسته های مردم، افزود : بیشترین مراجعات مردم مهدیشهر به شورا ، چه حضوری و چه تلفنی، به مطالبات مردمی اختصاص دارد.
او که یک فرهنگی بازنشسته است، با جملات ادیبانه ای گفت: مردم به من می گویند تو در پشت میزی نشسته ای که چهار پایه دارد و هر پایه اش درجامی از خون شهدا قرار گرفته است. آنها حق دارند بگویند چرا کار نمی کنی ؟ چرا نمی دوی؟ چرا نمی گویی؟
رییس شورای اسلامی شهر مهدیشهر خطاب به استاندار افزود: پروژه ها و مصوبات دولت هدایایی است که شما به ما داده اید، ما فقط پیگیر اجرای آن هستیم.
وی مطالعات ۷۰ میلیون تومانی آب چشمه اسبی رو از محل کمک های مردمی مهدیشهر و بی نتیجه ماندن آن را یادآور شد و سپس با اشاره به پروژه سد فینسک، بر سهم شهرهای مهدیشهر، شهمیرزاد و درجزین از آب این سد تاکید، و از استاندار سمنان تقاضای رسیدگی کرد. رییس شورای شهر مهدیشهر با بیان پاره ای از مشکلات شهر، از استاندار سمنان خواست در خصوص حل معضل سیلاب های شهر، تسریع در اجرای یک سوم باقیمانده خط لوله فاضلاب ، تسریع در روند احداث کتابخانه عمومی و اجرای پروژه دادسرای عمومی مهدیشهر تدابیر لازم را اتخاذ کند.
مستخدمین حسینی همچنین درخواست کرد ، کلنگ احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی، دانشگاه منابع طبیعی و پژوهشکده رویان مهدیشهردر ایام دهه مبارک فجر به زمین زده شود.

امام وردی نورانی نایب رییس شورای شهر مهدیشهر هم در سخنان کوتاهی احداث جاده دامغان (آهوان)- مهدیشهر- فیروزکوه و احداث استادیوم ۵۰۰۰ نفری مهدیشهر را به عنوان پیشنهاد های سفر چهارم مطرح کرد و از استاندار سمنان خواست ، از حذف مصوباتی که قول آن داده شده و بر زبان مردم افتاده است، جلوگیری کند.

ناصر طاهرکرد، مدیر مسئول ماهنامه پژوهستان که به نمایندگی از اصحاب قلم و خبرنگاران مهدیشهر در این جمع حضور داشت، عدم آگاهی مردم از وضعیت پروژه ها و تنگناهای مربوط به آن را از دلایل نگرانی آنان خواند و اطلاع رسانی شفاف و سریع نهاد استانداری را در رفع نگرانی مردم و پیشگیری از بروز شایعات، موثر دانست. وی که در شورای آموزش و پرورش شهرستان مهدیشهر نیز عضویت دارد، علت نگرانی های اخیر را، تاخیر در اجرای پروژه های مهم مهدیشهر دانست و دلیل تاخیر در آغاز پروژه ها را جویا شد.
در این لحظه استاندار سمنان از او خواست پروژه های مورد نظر را نام ببرد. او نیز به پروژه هایی نظیر بیمارستان ۶۴ تختخوابی، دانشکده منابع طبیعی، زمین چمن هاکی، استخر شنای دانش آموزی، سالن ورزشی هزار نفری، ورزشخانه باستانی، موزه دولتی و تبدیل درمانگاه فاطمیه به پلی کلینیک تخصصی اشاره کرد.

عباس مصباحیان، از موثرین مهدیشهر نیز در توضیحات خود، بار دیگر احداث محور دامغان (آهوان)- مهدیشهر- فیروزکوه را مورد تاکید قرار داد و افزود: این جاده می تواند علاوه بر کاستن ۷۵ کیلومتر از طول مسیر، به عنوان جاده معین مرکز استان نیز مورد استفاده قرار گیرد. وی احداث یک آمفی تئاتر با گنجایش مطلوب را خواستار شد و سپس بر احداث استادیوم ورزشی ۵۰۰۰ نفری در مهدیشهر تاکید ورزید.

حسین رشیدی عضو شورای اسلامی شهر مهدیشهر نیز یکی دیگر از حاضران این جلسه بود که با اشاره به چهارمین سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان سمنان، استقبال پر شور مردم مهدیشهراز رییس جمهورو ایجاد رکوردی تازه در این زمینه را نوید داد. رشیدی بر حضور حداکثری مردم مهدیشهر در انتخابات آتی تاکید کردو افزود: مردم مهدیشهر به طور گسترده در انتخابات مجلس نهم شرکت و یک کاندیدای ولایتی را انتخاب خواهند کرد. وی که یکی از معاونت های اداره آموزش و پرورش شهرستان مهدیشهر را بر عهده دارد،احداث اردوگاه دانش آموزی آموزش و پرورش در شهمیرزاد و ساخت کانون فرهنگی،تربیتی درجزین را خواستار شد و برآغاز عملیات اجرایی استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر تاکید کرد.

جعفر نخستین، شهردار مهدیشهر نیز با بیان برخی از تنگناهای موجود، از استاندار سمنان تقاضای رسیدگی و کمک کرد. جعفر نخستین  پایانه مسافربری ، ساختمان شهرداری، گورستان عمومی شهر ، پل کوی دانشگاه مهدیشهر و طرح تعریض خیابان امام مهدیشهر را از جمله پروژه های شهرداری مهدیشهر دانست که به دلیل فقدان منابع مالی بلاتکلیف مانده است.  وی برای اجرای رفوژ میانی جاده مهدیشهر به سه راه کاشی و مهدیشهر به شهمیرزاد، خواستار همکاری اداره کل راه و ترابری استان شد.
شهردار مهدیشهر تخصیص سهمیه بافت فرسوده را به عنوان یکی از ضرورت های شهر مطرح کرد و سپس با اشاره به کمک های شایان شهرداری مهدیشهر به پروژه مسکن مهر، اعلام کرد : تا کنون وجهی بابت مسکن مهر دریافت نکرده ایم.  وی تاکید کرد: حق الارض از مطالبات به حق شهرداری ها، از جمله شهرداری مهدیشهر است. نخستین از بی توجهی برخی از ادارات به دریافت پروانه ساخت انتقاد کرد و کتابخانه عمومی و سالن ورزشی هزار نفری مهدیشهر را از مصادیق آن دانست.

همت هادیان مدیر کل ورزش و جوانان استان از همکاری شهرداری و شورای شهر مهدیشهر تشکر کرد و در خصوص زمین چمن هاکی مهدیشهر گفت: کار ابنیه این ورزشگاه چندین ماه است که به اتمام رسیده و فقط نصب چمن آن باقی مانده است.  وی افزود: چمن مورد نیاز خریداری شده و اکنون در گمرک بندر امام خمینی(ره) در انتظار ترخیص است.  استاندار سمنان در این لحظه به هادیان دستور صریح داد که چمن ها سریعا از گمرک مربوطه ترخیص و به مهدیشهر انتقال داده شود.
هادیان در خصوص سالن ورزشی هزار نفری مهدیشهر نیز گفت: این ورزشگاه در مرحله نصب کفپوش است و در دهه فجر افتتاح خواهد شد.  مدیر کل ورزش و جوانان استان با اشاره به پروژه ورزشخانه باستانی مهدیشهر گفت : این پروژه از مصوبات سفر سوم هیات دولت است که اعتبار سه میلیارد و پانصد میلیون ریالی آن اخیرا ابلاغ شده و در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد.  هادیان افزود: احداث پروژه ورزشخانه باستانی مهدیشهراز سال ۱۳۹۱ آغاز خواهد شد.

برخی حاشیه های جلسه :
هنگامی که بحث علت تاخیر در اجرای پروژه های ورزشی مهدیشهر مطرح شد، بلافاصله استاندار دستور داد هادیان  مدیر کل ورزش و جوانان استان برای ارائه توضیحات لازم درجلسه حاضر شود. طولی نکشید که هادیان نیز به جمع پیوست و شرح اقدامات حوزه مربوطه را به اطلاع حاضران رساند.
– زمانی که بحث موزه مهدیشهر مطرح شد، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز به جلسه فراخوانده شد . اما گویا یزدانی در سمنان حضور نداشت و به جای او یکی از مدیران دستگاه به جلسه آمد.
– استاندار سمنان به شدت از عملکرد سایت مهدیشهر نیوز انتقاد کرد و گردانندگان این سایت را به دلیل آنچه که به چالش کشاندن مسئولان استان خوانده شد، زیر سوال برد.
– این جلسه بدون حضور مصطفی کواکبیان برگزار شد.

سنگسر نیوز : معلوم نیست به چه دلیل مهدیشهر نیوز در این جلسه مورد انتقاد قرار گرفته است. حداقل انتظار این بود حاظرین جلسه از این سایت خبری که مطالبات مردم مهدیشهر را پوشش می دهد حمایت می کردند. اگر اوضاع و احوال درستی بر استان حاکم بود این سایت می بایست مورد تشویق قرار می گرفت و مسوولینی که حتی زحمت پاسخگویی به انتقادها را هم به خود ندادند می بایست توبیخ می شدند. 

یک پاسخ به “مشروح گزارش مهدیشهر نیوز از جلسه پنج شنبه شب استانداری”
 • مهديشهر نيوز:

  مدیر محترم سایت وزین سنگسرنیوز
  با اهداء سلام
  از لطف سرشار شما متشکریم.
  سایت مهدیشهر نیوز عمیقا اعتقاد دارد برای مصلحت جامعه باید مصلحت خود را زیر پا گذاشت.
  دفاع از حقوق مردم،رسالت و افتخار بزرگی است.اما مهدیشهر نیوز تنها سرباز این میدان نبود. همه در میدان حق طلبی حضور داشتند. مردم عزیز، امام جمعه محترم،رییس و اعضای محترم شورای شهر و همه سایت ها و وبلاگ های مهدیشهر جانانه کار کردند تا این توفیق به دست آمد.در طول چند ماه گذشته خیلی ها خواب را از چشمان خود زدودند و قلم به دست گرفتند، تا عدالت را فریاد کنند.
  خیلی ها پیش از نوشتن وضو ساختند تا کارشان عبادت باشد.
  البته تازه در آغاز راهیم.
  کوره راه های زیادی در پیش است که باید از آن ها گذشت.
  مراقب موج سواران باشیم که حاصل پیگیری های مردمی را زیر پا نگذارند.
  مراقب منفعت جویان فرصت طلب باشیم که از زحمات مردمی سوء استفاده نکنند.
  هیچکس نمی تواند، و نباید زحمات طاقت فرسای مردم مهدیشهر را مصادره کند. لقمه گلوگیری است که ممکن است کار دست فرصت طلبان بدهد.
  اساسی ترین نیاز امروز عبارت است از”بصیرت”
  از زحمات پیگیرانه سایت وزین سنگسر نیوز سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...