امروز : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۱, ۱۳۹۶, ۱۲:۲۵ ق.ظ
 

صاف
21°C
رطوبت: 18%
سرعت باد: 0 m/s شرقجنوبشرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 805
 • 873
 • 3,364,968
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

مهدیشهر به کارگاه بزرگ بازسازی بافتهای فرسوده شهری تبدیل شده است


به گزارش ایرنا، ‘مجید کیان پور’، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران روز یکشنبه طی سفری به استان سمنان، پس از نشست شورای مسکن استان، به مهدیشهر آمد و از بافتهای فرسوده و برخی بازسازیها در بافت فرسوده این شهر بازدید کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در مهدیشهر از بافتهای فرسوده در منطقه های بازار، محدوده مسجد صاحب الزمان(عج)، خیابان منبع آب، خیابانهای منتهی به حسینیه المهدی(عج)، خیابان ایران و خیابان بسیج بازدید کرد.
وی در جریان این بازدیدها همچنین مجتمع احسان را به صورت نمادین کلنگ زنی کرد.
کیان پور همچنین در نشست مطبوعاتی در این شهر گفت: همت اهالی این شهر برای بازسازی بافتهای فرسوده شهری نمونه است. وی مهدیشهر را کارگاه بزرگ بازسازی بافتهای فرسوده شهری قلمداد کرد.
وی با اشاره به تعامل مناسب شهرداری، اعضای شورای شهر و دستگاه های اجرایی برای کمک به بازسازی بافتهای فرسوده در مهدیشهر، افزود: به گفته شهردار مهدیشهر در مورد پرداخت عوارض در صورت وجود شرایط لازم ۱۰۰ درصد از عوارض تخفیف داده می شود.
کیان پور بحث تجمیع در بازسازی را در مهدیشهر مطلوب و نمونه عنوان و تصریح کرد: جلوگیری از مهاجرت، امکان خدمت رسانی مطلوب در زمان حوادث و بلایای طبیعی، نبود بافت فرسوده تا مدت زمانی طولانی و … را از مزایای تجمیع در بازسازی بافتهای فرسوده شهری است.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران گفت: امسال برای ۱۵۰ هزار واحد مسکونی تسهیلات پرداخت شده است که تاکنون ۱۰۰ هزار واحد به بهره برداری رسیده و مابقی نیز تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

۳ پاسخ به “مهدیشهر به کارگاه بزرگ بازسازی بافتهای فرسوده شهری تبدیل شده است”
 • علیرضا:

  فقط در همه موارد این همت اهالیست که باید کاری کند. در سنگسر انقلاب شد فقط برای تغییر نام و دلارهای نفتی سرازیر شد به ۱۵ کیلومتر پایین تر.
  ایا میراث فرهنگی نباید کوچکترین دغدغه ای در مورد بافت سنگسر داشته باشد؟ دریغ از کمی آگاهی وغیرت نزد ۵ …

 • من که میدونم تا خود مهدیشهری ها با هم اتحاد نداشته باشن و یکی بگه سنگسر و یکی بگه مهدیشهر این مصوبات به راحتی از کف میره چه بسا مصوبات دیگه هم هست ما اگه بخواییم در گیر این مسائل باشیم مهدیشهر رو نابود میکنیم.
  من از همه مهدیشهری ها عاجزانه میخوام که بیخیال این موضوع بشن که سنگسر یا مهدیشهر باور کنید این دو در کنار هم موفق اند.
  ما اینهمه مشکلات بزرگتر داریم که …

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...