امروز : ۲۵ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲۵, ۱۳۹۶, ۴:۱۰ ق.ظ
 

صاف
16°C
رطوبت: 33%
سرعت باد: 1 m/s غرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 0
  • 1,074
  • 3,395,692
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

نشست خبری شهردار به مناسبت روز خبرنگار


به گزارش خبرنگار سنگسرنیوز، جعفر نخستین شهردار مهدیشهر (سنگسر) در نشستی خبری به مناسبت روز خبرنگار که با حضور بارانی امام جمعه مهدیشهر و  شریفی مدیرکل صدا و سیمای مرکز سمنان در هتل سنگسر برگزار شد، اظهار داشت : اعتبارات شهرداری در سال ۸۹ سی و شش میلیارد ریال است که یک سوم این اعتبارات جذب شده و ۴۰ درصد اعتبارات بر اساس قانون شهرداری جاری و ۶۰در صد الباقی عمرانی است. شهردار مهدیشهر در ادامه افزود: مهمترین اولویت کاری شهرداری فعالیت‌های عمرانی است. وی افزود: در سال جاری بیش از ۲۰ پروژه از محل اعتبارات شهرداری و ۱۵ پروژه از محل اعتبارات ریاست جمهوری و ماده ۱۰ استانی در مهدی شهر انجام شده است.

وی سهم شهرداری از سفر دوم ریاست جمهوری در استان را پنج میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: برای اتمام پروژه‌های سفر دوم ریاست جمهوری در مهدیشهر چهار میلیارد و پانصد میلیون ریال دیگر از محل اعتبارات ماده ۱۰ استانی در خواست شده است.

نخستین با تشریح اقدامات انجام شده در پارک آبشار اظهار داشت که در فاز اول این پروژه بیش از پنج میلیارد ریال هزینه شده است. وی از ساخت آبشار سوم و نیز مطالعه طرح سینما روی آب در این مجموعه در آینده نزدیک خبر داد. ایشان همچنین از اجرای برنامه جنگ شبانه توسط صدا و سیما در این پارک تقدیر نمودند.

نخستین از کسب مقام نخست توسط شهرداری مهدیشهر در زمینه آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌ها در استان سمنان خبر داد.

شهردار مهدیشهر گفت: برای توسعه صنعت گردشگری و جذب توریست عملیات پله‌گذاری غار دربند که مسیر آن ۵۰۰ متر از ابتدای کوه تا دهانه غار است، در حال انجام بوده و نرده‌گذاری و روشنایی داخل غار کامل شده است. نخستین افزود: کار مطالعاتی پاک کردن سیاهی داخل غار نیز در حال انجام است. وی ادامه داد: طرح ایجاد و راه‌اندازی تله‌کابین و ساخت دریاچه در زمینی به وسعت پنج هکتار در منطقه دربند از برنامه‌های شهرداری می باشد.

شهردار همچنین از ساخت گورستان عمومی شهر با اختصاص مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال و نیز پایانه مسافربری با مبلغ ۱۳۰۰ میلیون ریال از اعتبارات سفر دوم ریاست جمهوری خبر داد.  

نخستین در پاسخ به انتقاد خبرنگار سنگسر نیوز در خصوص اجرای طرح جامع بدون نظرخواهی از مردم و نیز دایر نشدن دفتر شرکت مجری طرح در این شهر اظهار داشت در هیچ جای کشور نیز این کار صورت نمی گیرد. ضمن اینکه کارفرمای طرح جامع، سازمان مسکن و شهرسازی است و شهرداری نمی تواند پیمانکار این طرح  را وادار به این اقدام نماید. ۱

نخستین در پاسخ به سوال خبرنگار سنگسر نیوز مبنی بر عدم کار کارشناسی کافی در اجرای پروژه آبشار، عدم توجه به جنس آهکی کوه ، زمینه سازی برای تخریب قلعه و معطوف شدن ۵۰ درصد توان شهرداری به این پروژه، بر انجام کار کاملا کارشناسی در اجرای این پروژه تاکید نمودند. ایشان بسیج نمودن بخش عمده توان شهرداری برای این پروژه را رد کردند.۲

شهردار مهدیشهر ضمن انتقاد از اینکه چرا کسی به ساخت سقاخانه بر بالای قلعه اعتراض نکرده، اظهار داشت که ما حتی یک سنگ هم از قلعه جابجا نکرده ایم.

ایشان در پاسخ به فقدان جذابیت نمادهای هخامنشی، آرش کمانگیر، دلفین و…  به سبب تکراری بودن از اقدامات فوق به عنوان کارهایی که تحسین همگان را برانگیخته نام برد.

نخستین در خصوص دلایل عدم موفقیت شهرداری در خصوص تعریض خیابان امام و نیز ایجاد پارکینگ عمومی توضیحی ارائه نداد.

شهردار مهدیشهر همچنین ضمن تبریک تمدید ۲ ساله دوره خدمت اعضای شورای شهر، از این شورا به سبب تلاش و نبوغ فوق العاده شان تجلیل کرد.

امام جمعه مهدیشهر نیز در این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار از این قشر به عنوان سربازان گمنامی که در خدمت جامعه مشغول به کارند نام برد. ایشان از رابط دولت و مردم بودن، شجاعت و صداقت به عنوان ویژگیهای مهم خبرنگاران نام برد.

رشیدی عضو شورای شهر نیز در این نشست از اقدامات فرهنگی شهرداری و شورا نظیر همکاری در برگزاری همایشهای توسعه پایدار، همایش مهدویت و شهر الکترونیک، کمک نیم درصدی به کتابخانه ها، در اختیار قرار دادن سینما فجر برای برنامه های فرهنگی و همکاری در توسعه مراکز آموزش عالی و مساجد نام برد.

شریفی فر مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان نیز در این نشست از تلاش صدا و سیما برای معرفی هرچه بیشتر شهرستان تازه تاسیس مهدیشهر خبر داد و افزود ساخت برنامه ای برای کودکان جهت تقویت گویش سنگسری و پخش آن از شبکه ۲،  ساخت چندین آهنگ به گویش سنگسری با همکاری هنرمندان موسیقی این منطقه تا پایان سال و نیز تله فیلم در دست تولید بهمنا از جمله این اقدامات می باشد . ایشان همچنین بر تقویت واحد خبری صدا و سیما مستقر در این شهر تاکید کرد.

گفتنی است در حاشیه این نشست از تمبر یادبود روز خبرنگار رونمایی شد.

 

توضیح سنگسر نیوز :

۱-     سوال خبرنگار ما ناظر به خبر چند ماه گذشته شهرداری مبنی بر دایر شدن دفتر پیمانکار طرح جامع در مهدیشهر جهت پیگیری این طرح مشابه سایر شهرهای استان بود. وعده ای که ظاهرا مورد فراموشی قرار گرفت. ادعای شهردار مبنی کارفرما نبودن و نداشتن توان نظارت بر پیمانکار هم با توجه به شنیده ها که حاکی از پرداخت بخش عمده ای از حق الزحمه اجرای این طرح توسط شهرداری است نمی تواند قابل توجیه باشد.

۲-     ادعای خبرنگار ما مبنی بر بسیج شدن بخش عمده ای از توان شهرداری برای اجرای پروژه آبشار مستند به استند تبلیغاتی است که در دفتر شهردار قرار دارد. مطابق این استند قریب به پنجاه درصد از اعتبارات شهرداری مهدیشهر جهت اجرای پروژه های عمرانی در سال گذشته صرف پروژه پارک آبشار گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...