امروز : ۳ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۳, ۱۳۹۶, ۴:۳۸ ق.ظ
 

صاف
23°C
رطوبت: 14%
سرعت باد: 1 m/s شمالغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 7
 • 1,056
 • 3,367,548
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

نگاهی فرهنگی به ماجرای استخر شنای دانش آموزی

محمدعلی یوسفیان

بسیار دوست داشتم تا روزی در خبرها بخوانم که « مردم مهدیشهر به سبب وجود یک استخر در این شهر، در خواست نمودند تا استخر جدید در شهمیرزاد احداث گردد» اگر چه این نکته ، بیشتر به آرمانی دست نیافتنی می ماند، لیکن از بزرگ منشی و بلندی طبع مردم مهدیشهر، چنین انتظاری بعید نیست.

اما امروز مردم مهدیشهر حق دارند که اینچنین نگویند و از انتقال یک مصوبه نگران باشند.

یادمان نمی رود زمانی که زیاد هم دور نیست، وقتی به مسئوولان استان وشهرستان اعتراض می نمودیم که چرا با وجود چندین مجموعه ورزشی در مرکز استان، ورزشگاه جدید را در مهدیشهر بنا نمی کنید؟ با قیافه حق به جانب آنان مواجه می شدیم که چه می گویید؟ این مصوبه، مصوبه سازمان مدیریت است که ما نمی توانیم حتی یک آجر آن راجابجا نماییم، یا می گفتند: این مجموعه، مربوط به فلان اداره کل است که به سبب استقرار  آن اداره کل در مرکز استان، باید مجموعه ورزشی آن نیز در مرکز استان مستقر گردد.ما نیز شرمنده از اینکه در خواست تغییر وحی منزل را داشته ایم، سکوت می کردیم.

 اینچنین بود که دیوار بی اعتمادی بین مردم قانع مهدیشهر و برخی مسئوولان بروکراسی زده که خدمت به مردم را با خدمت به مردم شهرشان اشتباه گرفته بودند و عدالت را با محوریت خود تعریف می نمودند، بلند و بلندتر می شد.

البته  اینجانب به مبنای نظری دیدگاه  استاندار محترم  برای تغییر مصوبه استخر، احترام می گذارم،احتمالا  استاندار معتقد است که چون در مهدی شهر استخر وجود دارد و در شهر شهمیرزاد هنوز استخری ساخته نشده پس بهتر است که مصوبه ساخت استخر در شهمیرزاد اجرایی گردد(البته استخر موجود در شهر مهدی شهر، متعلق به بخش خصوصی است که می تواند در مورد آن هر تصمیمی بگیرد؛ بنابراین داشتن یک استخر دولتی، حق مردم مهدی شهراست و صد البته حق مردم شهمیرزاد و حق مردم درجزین هم است.) اما معتقدم امروز برای عمل به چنین دیدگاهی دیر است.

البته و صد البته مردم هیچ تقصیری در این زمینه ندارند. مانع تحقق این خواسته، نه اظهار نظر امام جمعه محترم یا  قهر رییس محترم شورای شهر یا تلاش های فعالان شهری نیست، مانع این حرکت، عملکرد نامهر بانانه و نادرست برخی مسئوولان گذشته این استان است.

 اگر مردم چنین حرکتی را پیش از این تجربه می کردند، یعنی می دیدند که پروژه ای به سبب عدم نیاز به آن در شهری دیگر، به شهرشان منتقل شده است، بی شک در برابر جابجایی یک مصوبه، اینگونه واکنش نشان نمی دادند. آری مقصر اصلی مسئوولانی بودند که در خواست های به حق مردم را زیاده خواهی می دانستند و آنان را به قانون و ضابطه ندانی متهم می نمودند.

بنابر این امروز برای تحقق این دیدگاه دیر است و پافشاری بر آن ، به جامعه و نگاه مردم به مسوولان آسیب جدی وارد می سازد. امروز باید بر مبنای همان بروکراسی و ضابطه های قانونی عمل کرد که همگان را قانع می سازد و اعتراض ها را خاموش می کند.

مساله مهمتری که در این زمینه وجود دارد مساله وحدت بین مردم مهدی شهر و شهمیرزاد است. برخی اتفاقات ناگوار در ماه های گذشته موجب برخی نگرانی ها و دلخوری ها شد، که البته قاطبه مردم بزرگوار این دو شهر از مسایل پیش آمده راضی و خشنود نیستند. طرح موضوع جابجایی مصوبه استخر، در هر دو شهر  مهدی شهر و شهمیرزاد موجب بروز حرف و حدیث هایی می شود که به ضرر وحدت این دو شهر است.

 مردم مهدی شهر گمان می کنند این اتفاق نتیجه لابی فعالان شهر شهمیرزاد است و از اینکه آنان یک مصوبه را از این شهر حذف کرده و به شهر خود منتقل نمودند دلخور و ناراحت می شوند.مردم شهمیرزاد نیز وقتی مقاومت مردم مهدی شهر را برای عدم جابجایی این مصوبه را می بینند گمان خواهند کرد مهدی شهری ها از رشد شهر شهمیرزاد نگرانند و به دنبال مانع برای آن هستند. در حالی که هیچ کدام از دو تصور فوق درست نیست.

منبع : برای مهدیشهر

۱۰ پاسخ به “نگاهی فرهنگی به ماجرای استخر شنای دانش آموزی”
 • علی:

  اگر این یک استخر را هم آقای حاجعلیان نمی ساخت که هیچ دولتی ها فقط حرف میزنند کو عمل؟

 • عباس:

  سلام لطف کنید بگویید به قول اون خانم توی فیلم شما جیب ما رو نزن بقیه پیشکش —یا اهو نچرد پنبه ما ما گذشتیم از پشمش در ضمن اسفند ماه و انتخابات نزدیک هست حتما در انتخابات شرکت کنید

 • علی:

  با سلام
  به مبانی نظری دیدگاه استاندار هم بخواهیم نگاه کنیم دیدگاه او کاملا اشتباه است و بوی از کارشناسی به مشام نمی رسد این را فرمودید که استاندار هم خیلی ناراحت نشود
  استخری که الان شروع شود مطمئنا تا زمان بهره بردای حدااقل ۳ سال طول خواهد کشید تا ۳ سال دیگر مشخص نیست برسر استخر خصوصی چه خواهد آمددر توزیع اعبارات و پروژه ها اصلی ترین شاخص شاخص جمعیت و توجیه پذیر بودن طرح می باشد که فعلا در شهمیرزاد قابل توجیه نمی باشد

 • سنگسر:

  خواهشا اقای یوسفیان دو پهلو صحبت نکنید.عالم وادم میدانند اقای استاندار چگونه در مورد استخر علیه شهرمان جبهه گرفته حال شما میفرمایید استاندار تقصیری ندارد!!!!!!!!!

 • كسائيان:

  برداشت بنده از نوشتار آقای یوسفیان اینست که ایشان با طرح موضوع جابجایی مصوبه استخر دانش آموزی مخالف بوده و حامی و خواستار احداث آن در شهر مهدیشهر (سنگسر) هستند.
  چه خوب است با همدلی و اتحاد در مسیر آبادانی و پیشرفت شهرمان گامی سازنده برداریم.

 • سنگسري:

  از حق نگذریم آقای یوسفیان صریح بیان میدارند که ما از حق سنگسر بگذریم و کماکان نظاره بر پیشرفت سنگسرمان را در خواب شاهد باشیم اما اینبار محکم و استوار استاده ایم برای تحقق آرزوهای سالهای دور و اکنون سنگسر و از کلیه مسئولین و آقای یوسفیان خواهشمندیم راه دیگری را جز چنین مقالات و گفتاری را برای نمود بخشیدن خوش خدمتی و ترفیع مقام خود برگزینند.

 • شهر وند مهدی شهری:

  درسمنان چهار استخر سر پوشیده دولتی وجود دارد ( استخر های ۲۲ بهمن ، نور ، حجاب و استخر شهرک صنعتی ) و غیر از این استخر های اموزش و پرورش و دانشگاه نیز در حال ساخت است در گذشته اگر یک پروژه دولتی تفریحی یا ورزشی برای یک شهر احداث می شد سعی میشد برای بقیه شهر های همجوار نیز با توجه به جمعیت پروژه ای مشابه احداث شودشما قضاوت بفرمائید با کدام عقل و منطق و وجدان سازگار است که برای یک شهر شش استخر سرپوشیده احداث شود برای یک شهر دیگر حتی یکی هم در نظر نگیرند البته فقط استخر نیست بلکه همه امکانات دیگر برای سمنان و مهدی شهر را میتوان با این مقایسه کرد الان که در سمنان هر اداره ای برای خود دارد سالن ورزشی احداث می سازد که با هیچ عقل و منطق سازگار نیست

 • رضا:

  اقای یوسفیان لطفا بفرمایید کدام پروژه در سنگسر اجرا شده است که جنابعالی این یکی را حاتم بخشی می کنید. نه آقا دیگی که برای ما نجوشد صد سال دیگه هم نجوشد.
  مطمئن باشید مردم سنگسر اجازه نخواهند داد حتی یک آجر از این پروژه به جای دیگر منتقل شود….

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...