امروز : ۲۵ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲۵, ۱۳۹۶, ۴:۲۸ ق.ظ
 

صاف
13°C
رطوبت: 41%
سرعت باد: 1 m/s غرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 3
  • 1,074
  • 3,395,695
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

همایش آرمان‌شهر مهدوی برگزار شد


این همایش با حضور جمعی از مسئولان، اندیشمندان و صاحب‌نظران با هدف تبیین ویژگی‌ها و شاخصه‌های نیک‌شهر مهدوی و تبیین شاخص‌های شهر مطلوب و آرمانی شیعه که در زمان ظهور امام عصر (عج) تحقق می‌یابد، در محل حسینیه المهدی مهدیشهر(سنگسر) برگزار شد.

دلشاد تهرانی، استاد دانشگاه با اشاره به اینکه سخن از آرمان‌شهر مهدوی تصویرسازی از زمان ظهور است، گفت: انسان به طور فطری طالب آرمان‌شهر مهدوی است. وی افزود: پایان بخشیدن به مناسبات و روابط جاهلی، اصلاح‌گری، ظلم‌ستیزی، آزادگرایی و حقوق‌مداری از جمله ویژگی‌های نیک‌شهر مهدوی است. تهرانی با اشاره به رفاه و آسایش در عصر ظهور افزود: این رفاه با نگاه زاهدانه به دنیا و بهره‌گیری صحیح از طبیعت محقق می‌شود.

محمد علی‌آبادی، از دیگر صاحب‌نظران این عرصه نیز در این همایش به ویژگی‌ها و صفات شهر اسلامی اشاره کرد و گفت: معماری شهر اسلامی بیان کننده نگاه توحیدی و هدایت‌کننده انسان به سمت خدا و ذکر و توجه به او است. علی‌آبادی با انتقاد از وضعیت معماری ساخت‌ و ساز در کشور گفت: شهرسازی و خانه‌سازی‌ها در کشور نا به سامان و فاقد پشتوانه معماری و هنر اسلامی است و بی‌سامانی را گسترش می‌دهد.

دبیر این همایش، انگیزه‌بخشی در اقشار مختلف مردم برای تصحیح افکار و عملکرد خود بر اساس یک شهر مهدوی و ایجاد شهر اسلامی بر مبنای معماری و شهرسازی اسلامی را از دیگر اهداف این همایش بیان کرد. امام جمعه موقت مهدیشهر با تبریک سالروز ولادت حضرت امام زمان (عج) گفت: آشنایی مردم و مسئولان با شهر آرمانی شیعی و تلاش برای دستیابی به این مطلوب از مسائلی است که مردم منتظر امام زمان (عج) باید با آن آشنا باشند.

همچنین برپایی نمایشگاهی با ۳۰۰ عنوان کتاب در زمینه مهدویت و انتظار از جمله برنامه های جنبی این همایش بود. کتابهای عرضه شده در این نمایشگاه با تخفیف ۴۰ درصد در اختیار متقاضیان و بازدید کنندگان قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...