امروز : ۲ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲, ۱۳۹۶, ۲:۲۵ ب.ظ
 

اغلب آفتابی
30°C
رطوبت: 10%
سرعت باد: 3 m/s غربجنوبغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 363
 • 1,275
 • 3,366,848
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

همایش سنگسریها در فرهنگسرای نیاوران


چهارمین همایش انجمن سنگسریهای مقیم مرکز با عنوان ” ارتقاء تعامل با مسئولین محلی” روز چهارشنبه ۲۸/۲/۹۰ از ساعت ۴ تا ۸ بعداز ظهر در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد. فرهیختگان و مشاهیری  چون پروفسور احمد سیفعلیان پزشک نامدار معاصر، استاد مجید درخشانی هنرمند برجسته موسیقی، دکتر حبیب درخشانی عضو فرهنگستان هنر، دکتراحمد نادعلیان هنرمند برجسته محیطی، جهان پهلوان حسین تورانیان، استاد ذوالفقارخانی(صحرا)، مهندس قلعه بانی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و  اعضای مجمع توسعه جامع و پایدار مهدیشهر، بنیاد نیکوکاری امام صادق، انجمن خیرین مسکن ساز، خیریه فدک و ده ها نفر از اساتید دانشگاه، مدیران و صاحبان صنایع، کارآفرینان، مسئولین محلی و  بیش  از ۳۰۰ نفر از همشهریان سنگسری در این همایش حضور داشتند.
مراسم با اجرای سرود جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید آغاز شد. رضا ساداتی، عضو هیات اجرائی انجمن  و دبیر همایش ضمن خیر مقدم ، گزارشی از فعالیتهای انجمن از همایش سوم به بعد را ارائه کرد. همچنین یاد و خاطره مرحوم مهندس عبدالحسینی مسئول سایت انجمن و مرحوم محمد صادق درخشانی عضو موثر انجمن در پیگیری اداری تاسیس شعبه  دانشکده فنی در مهدیشهر گرامی داشته شد.
در ادامه مراسم  سخنرانی ها به شرح زیر انجام شد:
دکتر علی رشیدی پور، مسئول کمیته علمی همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر در مورد اهداف این همایش که در مرداد ماه سالجاری برگزار می شود توضیحاتی را ارائه کرد.
عیسی فاضلی، فرماندار مهدیشهر نیز در خصوص عملکرد فرمانداری و مصوبات سفر اول، دوم و سوم هیات دولت صحبت کرد. گفتنی است ایشان از مهمترین پروژه مصوب دولتی در سفرهای فوق یعنی بیمارستان ۶۰ تختخوابی هیچ صحبتی به میان نیاورد. ضمن اینکه از اعتراضات مردمی بابت حوادث اخیر در منطقه دربند سنگسر نیز بی نصیب نشد.
منوچهر مستخدمین حسینی، عضو شورای شهر مهدیشهر نیز از طرحهای اجرا شده و در دست اجرای شهرستان مطالبی را بیان نمود.
اجرای موسیقی محلی سنگسر توسط گروه ویلاج  نیز از برنامه های این همایش بود که با استقبال حاضرین مواجه شد.
در ادامه میرزا بابا مطهری نژاد، استاد و پیشکسوت روابط عمومی و مدیر انجمن مردمی توسعه دامغان در مورد نقش تشکل ها در توسعه و همبستگی استانی صحبت کرد.
دکتر عبدالرفیع حقیقت، محقق و مورخ معاصر در مورد نقش تاریخی ایل سنگسر در دفاع از ایران سخنانی را ایراد نمود.
دکتر حبیب درخشانی در مورد سابقه تاریخی فرهنگ و هنر سنگسر با گویش سنگسری سخنرانی کرد.
دکتر احمد نادعلیان نیز در زمینه هنر در طبیعت به ایراد سخن پرداخت.
محمد علی یوسفیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهدیشهر با ارائه گزارشی از عملکرد اداره متبوع خود، خواستار همکاری سنگسریهای مقیم تهران در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان شد و افزود: علاقمندان به ارتقاء فرهنگ و هنر این منطقه می توانند هم در احداث زیرساخت ها و هم در برنامه های فرهنگی و هنری منطقه مشارکت نمایند. یوسفیان ضمن تاکید بر تجلیل از فرهیختگان و هنرمندان شهرستان افزود: در صورت فراهم آمدن شرایط لازم، خانه هنرمندان گرامی مجید، رضا، حبیب و یداله درخشانی به عنوان خانه هنرمندان مهدی شهر بازسازی و به عنوان مرکزی برای فعالیت های فرهنگی تبدیل خواهد شد.
قیومی، خبرنگار صدا و سیما نیز در این نشست در مورد نقش رسانه در معرفی شهرستان مهدیشهر و مفاخر آن صحبت کرد. وی ضمن اشاره به مشکلات خبر رسانی در خصوص این شهرستان از عدم انعکاس مناسب اخبار این منطقه در رسانه ها و مطبوعات خبر داد. وی همچنین از شخصیتهای برجسته کشوری این شهرستان که برای پیشرفت آن قدم بر نمی دارند گلایه کرد.
اجرای موسیقی محلی توسط گروه آموزشگاه آفتاب سنگسر از بخشهای پایانی این همایش بود که با استقبال و تشویق حضار همراه شد.
در پایان مراسم از استاد مجید درخشانی، هنرمند پرآوازه سنگسری به نمایندگی از برادران هنرمند درخشانی و سایر هنرمندان شاخص و گمنام سنگسری توسط فرماندار با تقدیم هدیه ای از طرف اعضای هیات اجرایی انجمن تجلیل به عمل آمد.
حاشیه :
– این مراسم با اجرای دلنشین خانم صفایی که با سخنان شیوا و شیرین سنگسری، موجب شور و شعف مضاعف تمامی حضار می شد، در  فضایی بسیار صمیمی  و شاد برگزار گردید.
– یک دستگاه گوت سنگسری در محوطه همایش در پارک نیاوران برپا بود و محصولات لبنی سنگسر در آن ارائه می شد.
– در نمایشگاهی که به مناسبت هفته فرهنگی استان سمنان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در این محل برپا شده بود اثر محسوسی از شهرستان مهدیشهر به چشم نمی خورد!! ظاهرا این مساله در روز افتتاحیه با حضور استاندار مورد اعتراض سنگسریها واقع شده بود.

گفتنی است انجمن سنگسریهای تهران ضمن تشکر و سپاس از حضور مدعوین و شرکت کنندگان در این همایش از حضور موثر سر کار خانم صفائی، مسئولین محترم اداره فرهنگ و ارشاد مهدیشهر و اعضای محترم  دو گروه موسیقی به طور ویژه قدردانی نمود.

چهارمین همایش 

تجلیل از استاد مجید درخشانی

سخنرانی دکتر نادعلیان

استاد مجید درخشانی

اجرای موسیقی گروه ویلاج

گروه موسیقی آموزشگاه آفتاب در کنار استاد ذوالفقارخانی (صحرا)

جهان پهلوان حسین تورانیان

یک پاسخ به “همایش سنگسریها در فرهنگسرای نیاوران”
 • سید آقا:

  اقای فرماندار فاضلی شما را به این همایش چکار؟؟؟؟ شما که در حادثه شوم دربند مهدیشهر و بعد توهین آن سایت به مردم مهدیشهر هیچ واکنشی نشان ندادی برای چی رفتی همایش ؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...