امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۴:۳۱ ق.ظ
 

صاف
3°C
رطوبت: 48%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 61
  • 1,095
  • 3,481,794
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

فولادمحله و خیرآباد شهر می‏شود / وزارت نیرو سدهای مصوب را اجرا کند‌


به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا خسروی عصر امروز در گفت‏وگو با خبرنگاران در دفتر خود اظهار داشت: مسائل مربوط به ارتقای فولادمحله به شهر به طور جدی دنبال می‏شود و فعالیت‏ها در این بخش مراحل پایانی خود را می‏گذراند.

وی با بیان اینکه همه باید کمک کنند تا ارتقای فولادمحله به شهر به سرانجام برسد و تلاش‏های انجام شده در راستای خدمت به مردم نتیجه دهد، اظهار داشت: درباره ارتقای روستاهای خیرآباد و رکن‏آباد سمنان به شهر نیز پیگیری‏های خوبی انجام شده است.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ارتقای این روستاها به یک شهر، در شورای عالی معماری و شهرسازی و وزارت راه و شهرسازی در دست بررسی است و ما نیز به طور جد در حال دنبال کردن آن هستیم.

وزارت نیرو سدهای مصوب را اجرا کند

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین از مسئولان وزارت نیرو خواست تا طرح احداث سدهایی را که در شهرستان‏های مختلف استان سمنان از جمله مهدیشهر مصوب شده است، اجرایی کند.

خسروی بیان داشت: سد «۹ دی» در محدوده خطیرکوه و چاشم در شهرستان مهدیشهر باید احداث شود و سد «فینسک» نیز از دیگر طرح‏های مهم در حوزه آب در این شهرستان است که باید هر چه سریع‏تر صورت اجرایی به خود بگیرد.

وی افزود: احداث این سدها نباید معطل اجرای طرح انتقال آب به کویر مرکزی از دریای خزر شود و مطالبه مردم در این بخش را باید با احداث هر چه سریع‏تر این سدها که برای منطقه بسیار حایز اهمیت است، پاسخ دهیم.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید ظرفیت‏سازی جدیدی با احداث این سدها در شهرستان مهدیشهر در حوزه آب صورت گیرد و علاوه بر آن، منابع آب خارج از استان نیز به سمنان انتقال داده شود.

خسروی بیان کرد: فعالیت‏های مربوط به سدهای مهدیشهر باید از نظر مطالعاتی، تخصیص آب، گرفتن مجوزهای مربوط به ماده ۲۱۵ و ردیف که هم‏اکنون در دست انجام است، با شتاب بیشتری دنبال شود.

وی ادامه داد: باید برای منابع آبی که در برهه کنونی از استان سمنان خارج می‏شود و نمی‏توانیم آن را کنترل کنیم، فکری شود و یکی از راه‏های کاستن از این مشکل، احداث سد است.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...