امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۴:۳۲ ق.ظ
 

صاف
3°C
رطوبت: 48%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 61
  • 1,095
  • 3,481,794
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

وقوع قطعی خشکسالی در استان سمنان


سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: استان های سمنان، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، البرز، قم، گلستان و… در حال حاضر در وضعیت خشکسالی قرار دارند. غلامرضا حسنی غربا در گفتگو با ایسنا گفت: متوسط بارش ها در این استان ها نسبت به دوره آماری، بسیار کمتر بوده است، در این بین استان‌های سمنان، خراسان رضوی و خراسان شمالی در وضعیت بسیار حادتری قرار دارند.

کاهش ۶۷ درصدی بارش‌ ها در استان

با فرض بارش مطلوب در مابقی سال، استان سمنان همچنان با خشکسالی مواجه است

وی همچنین از وقوع خشکسالی در استان سمنان خبر داد و تأکید کرد: با توجه به اینکه ۴٫۵ ماه از سال زراعی جاری را با افت شدید بارش در استان سمنان مواجه بودیم، اگر اسفند و فروردین ماه نیز شرایط بارش مطلوب باشد باز هم با خشکسالی در استان سمنان مواجه خواهیم بود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان از کاهش ۶۷ درصدی بارش‌ ها در استان طی سال زراعی جاری (۱مهرماه لغایت ۲۲بهمن۹۲) خبر داد.

حسنی غربا افزود: متوسط بارش‌های استان سمنان در زراعی جاری (۱مهرماه لغایت ۲۲بهمن۹۲) ۲۴٫۵ میلیمتر بوده است، این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته متوسط بارشها در استان سمنان میزان ۷۵٫۳ میلیمتر ثبت شده است.

وی همچنین از کاهش ۵۹ درصدی بارش های استان سمنان نسبت به دوره آماری بلند مدت خبر داد و گفت: دوره آماری بلند مدت در نقاط مختلف استان بین ۲۰ تا ۳۰ سال متغیر است، متوسط بارش‌های استان در دوره آماری بلند مدت ۵۹٫۵ میلیمتر بوده است، که بارش های اندک در سالجاری باعث کاهش ۵۹ درصدی بارش‌ها نسبت به دوره آماری بلند مدت شده است.

میامی با ۶ و شهمیرزاد با ۶۳ میلیمتر کم بارش ترین و پربارش ترین نقاط استان

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با بیان اینکه بیشترین میزان افت بارش‌ها در استان سمنان مربوط به شرق استان است، ادامه داد: بارش‌ها در شاهرود، دامغان، بیارجمند و میامی در سال زراعی جاری به شدت کاهش یافته است و به نوعی رکورد کمترین بارش در استان مربوط به میامی با ۶٫۳ میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری(۱مهرماه لغایت ۲۲بهمن۹۲) است.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...