امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۹:۵۴ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 227
 • 1,095
 • 3,481,960
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

یادواره شهدای عشایر ایلات و طوایف استان سمنان برگزار می شود


رئیس سازمان بسیج عشایری استان سمنان و دبیر ستاد یادواره شهدای عشایر استان سمنان گفت: نخستین یادواره ۲۵۰ شهید عشایر ایلات و طوایف استان سمنان ۹ آبان ماه در مهدیشهر برگزار می شود. حسن ذوالفقاری، در خصوص برگزاری این یادواره بیان کرد: تاکنون ۲۵۰ شهید استان سمنان به عنوان شهدای عشایر شناسایی شده و دارای پرونده هستند.
وی افزود: تعداد شهدای عشایر استان سمنان بیش از این است که هنوز برخی از آنان به عنوان شهید عشایر شناسایی و معرفی نشده اند.
رئیس سازمان بسیج عشایری استان سمنان تعداد ایلات و طوایف استان سمنان که شهید داده اند را ۱۱ ایل و طایفه برشمرد و گفت: ایل سنگسری، طایفه اصانلو، الیکایی، عرب  سرهنگی، پروری، افتری، بادله و کلاته رودبار، چوداری،  بوربور، پل ابریشم و عرب درازی از جمله ایلات و طوایف استان سمنان هستند که شهیدانی را تقدیم انقلاب کرده اند.
رئیس سازمان بسیج عشایری استان سمنان تصریح کرد: بیشترین شهدای عشایر استان سمنان از ایل بزرگ سنگسر با ۱۱۱ شهید هستند.
دبیر ستاد یادواره شهدای عشایر استان سمنان با اشاره به معرفی شهدای عشایر شاخص ادامه داد: سازمان بسیج عشایری استان سمنان سردار شهید سید ابراهیم کسائیان از شهدای عشایر ایل سنگسر  را به عنوان شهید شاخص عشایر در سال ۹۲ معرفی کرده است.
ذوالفقاری نصب سیاه چادر و برپایی نمایشگاهی از دستاوردها و پشتیبانی عشایر شهرستان مهدیشهر در دوران دفاع مقدس را از برنامه های جنبی این یادواره بیان کرد.
وی شجاعت و دلیری را از جمله ویژگی های شهدای عشایر عنوان کرد و گفت: رزمندگان عشایر در جبهه ها با توجه به داشتن روحیه عشایری خود بسیار شجاع و دلیر بودند و در عملیات ها اکثرا به عنوان خطشکن وارد عمل می شدند.
دبیر ستاد یادواره شهدای عشایر استان سمنان ادامه داد: عشایر در طول دفاع مقدس علاوه بر این که از مرز و بوم خود دفاع می کردند از ایفای نقش در صحنه تولید اقتصادی کشور غافل نبودند و هرگاه فرصتی دست می داد به کسب و کار اقتصادی می پرداختند تا چرخه اقتصادی کشور را نیز به پیش ببرند.
بر اساس این گزارش، این یادواره با همکاری ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان، سازمان بسیج عشایری استان سمنان، اداره امور عشایری استان سمنان، فرمانداری مهدیشهر، ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهدیشهر و شرکت تعاونی عشایری مهدیشهر برگزار می شود.
این یادواره با حضور سردار مهدی جمشیدی رئیس سازمان بسیج عشایری کشور و با سخنرانی جهانشاه صدیق رئیس سازمان امور عشایری کشور و حجت الاسلام جوشقانی مسئول گروه سیره شهدای قم پنج شنبه شب همراه با نماز جماعت مغرب و عشا در مسجد حضرت علی (ع) شهرک انقلاب مهدیشهر برگزار می شود.

۳ پاسخ به “یادواره شهدای عشایر ایلات و طوایف استان سمنان برگزار می شود”
 • سنگسری رفق:

  با تقدیم احترام به ارواح بلندمرتبه شهدای ایران وخصوصاًشهدای والامقام سنگسری که در قلب تاریخ پرفراز ونشیب دیار ما جاخوش کرده اند.
  امیدواریم بتوانیم به فرزندانمان حس تقدیر و احترام به روح شهدا رایاد بدهیم تا بدانند که خون پاک شهدا دارای حرمت بوده وبا اعمال خود ادامه دهنده افکار وراه پاک آنان باشند.
  ومانع از پایمال شدن خون شهدا شوند که درآن صورت باید پاسخگوی آنان باشند.
  روحشان شاد یادشان گرامی.

 • دوست:

  شهدا مظهر فداکاری و ایثار در طول تاریخ بشریتند
  یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد

 • داور:

  امیدواریم روزی شاهد ان باشیم که دیگر شهدای عزیز سنگسری که در طول تاریخ پرفرازونشیب ایران خصوصا در جنگهای چالدران باعثمانی – فتح هرات – سرکوب تجاوز محمدرحیم خان ازبک به گرگان -جنگ با روسیه در اذربایجان در رکاب سرداران عباس میرزا و ذوالفقارخان و اسماعیل خان سنگسری و ….جانشان را جهت حفظ نام و تمامیت ارضی ایران عزیز فدا نمودند را در کنار شهدای عزیز انقلاب و دفاع مقدس گرامی بداریم چه اینکه اگر رشادتهای ان عزیزان خصوصا سردار ذوالفقارخان نبود شاید نقشه جغرافیای ایران به شکلی دیگر به ما میرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...