امروز : ۲ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲, ۱۳۹۶, ۲:۲۳ ب.ظ
 

اغلب آفتابی
30°C
رطوبت: 10%
سرعت باد: 3 m/s غربجنوبغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 355
 • 1,275
 • 3,366,840
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

پاسخ به زیاده خواهی

شهمیر سنگسری

در پی انتشار طوماری منسوب به مردم شهمیرزاد در سایت ها بر علیه مسئولین شهرستان مهدیشهر و استان سمنان که نمونه آن بعد از جواییه آمده است.  مطلب حاضر که توسط یکی از خوانندگان سنگسر نیوز ارسال گردیده جهت تنویر افکار عمومی منتشر می شود. امید است روابط خوب و صمیمی مردم این دو شهر با مکاتبات اینچنینی دچار آسیب نشود.

 دروغ نویسی و سیاه نمایی و طرح شگرد های سوخته ” ما میخواهیم به استان دیگر برویم ” مانند نوعروسان قهر کرده و از خانه شوهر درفته، جز روسیاهی نویسندگان و رسوایی افکار بچه گانه آنان چیز دیگری در پی ندارد. با اینحال برای افرادی که آشنایی چندانی با منطقه ندارند نکات ذیل یاد آوری می شود. امیدواریم مسئولین امنیتی کشور نیز با لحاظ مسائل ذیل و پی گیری حقایق با آنها که قصد تهییج و تحریک افکار عمومی را دارند برخوردی قاطع نمایند.

۱- یک سال قبل از شروع حفاری تونل خبرنگار شهمیرزادی گزارشی در اخبار سیمای مرکز سمنان مبنی بر خشک شدن بزرگترین چشمه شهمیرزاد و متعاقب ضرر زیاد به باغات شهمیرزاد پخش نمود.آن زمان هنوز شبکه استانی راه اندازی نشده بود و این خبر در اخبار استانی شبکه سراسری دو بار پخش شد.که باید در آرشیو سیمای مرکز سمنان موجود باشد.

۲-برابر اعتراف آبیاران و کشاورزان صادق شهمیرزادی وضعیت آب در سال های اخیر علیرغم کاهش نزولات آسمانی نه تنها بدتر از گذشته نبوده بلکه بهتر نیز بوده است.

۳ – تنها زارعین متضرر از حفر تونل ، کشاورزان سنگسری و عشایر مناطق کایش و ارشک می باشند، که البته اقدام غیرکارشناسی و خودسرانه شهرداری شهمیرزاد در تبلیغ پیست اسکی کایش خسارات سنگینی را به کشت و زراعت سنگسری ها وارد نمود.

۴-کار تبلیغی بزرگترین باغ گردوی جهان که حجم عظیمی از اعتبارات دولتی رابه خود بلعیده است و برابر اعتراف متخصصین و سهام داران هرگز توجیه اقتصادی ندارد.(اما کاری ارزشمند از نظر آبخیزداری و جنگل کاری می باشد) حجم کلانی از آب منطقه را به خود اختصاص داده است .سازند کراست منطقه حفر چاه برای این پروژه بزرگ به وضوح با چشمه سار های شهمیرزاد متصل بوده و تاثیر گذاری دراز مدت بر دبی آب این چشمه سار ها غیر قابل انکار می باشد.علاوه بر این احداث چند بند و مخزن بزرگ ذخیره آب ، تمام آب مازاد شهمیرزاد که به صورت طبیعی صرف تغذیه قنات ها و چشمه و چاه های پایین دست میشده است به انحصار ناحق خود در آورده و برای همیشه تغذیه زمستانی و بهاری سفره چشمه سار های پایین دست به خصوص حیاتی ترین چشمه در کشاورزی و شرب منطقه یعنی گل رودبار را از حق طبیعی و تاریخی خود محروم ساخته است.

۵-قید هکتار ها باغ آلو و گردوی از بین رفته مستند لازم دارد.نویسندگان نامه می توانند این هکتار باغ نابود شده را نشان دهند. جز باغاتی تعمدا توسط زمین داران به منظور اجرای روند تغییر کاربری خشک نگهداشته شده ، هیج باغی در شهمیرزاد خشک نشده است چه برسد به هکتارها!

۶-نوع مصرف سنتی آب در ویلا یاغ های شهمیرزاد غیر اصولی ترین نوع آبیاری می باشد و بیشتر به صورت جویبار ها و آب نماهای تزیینی ویلاها در آمده است و تمامی کارشناسان آشنا به مدیریت صحیح آب بر این مسئله واقفند.و بر حیف و میل آب این سرمایه گهر بار کویر در این منطقه نیمه خشک افسوس میخورند.

۷-در مورد وضع درمانی شهر ،تا جاییکه مسئولین مربوطه در استان بیان داشته اند با درخواست هر پزشک از هر تخصص برای برای احداث مطب موافقت و استقبال خواهند کرد و هیچ مخالفتی با احداث داروخانه شبانه روزی نخواهد شد.و ادره امور مالیاتی نیز تسهیلاتی نظیر ۵۰ درصد بخشودگی مالیاتی برای این شهر در نظر گرفته. اما این که هیچ پزشکی حاضر به ماندن در این شهر بسیار خوش آب وهوا نمی باشد و علیرغم داشتن محبوبیت و مطب شلوغ در شرایط مشابه در شهر های دیگر ، در این شهر به اندازه مخارج جاری مطب نیز درآمد ندارد چه کسی مقصر است؟

۸- از این ۳۰۰ پزشک ادعایی نگارندگان نامه چند نفر حاضرند در شهر شهمیرزاد مطب بزنند؟؟

آیا صرف جمعیت اغراقی ۵۰ هزار نفری (معادل نصف جمعیت شهرسمنان!!!) در پنج شنبه وجمعه تابستان ، پزشکی را مقید به ایثار و زدن مطب در این شهر خواهد کرد؟

۹-بر هم زدن نظم روال اداری تنظیم تابلو ادارات دولتی و سلسله مراتب تقسیمات کشوری بدعتی تازه در شهمیرزاد بود که در هیچ جای کشور سابقه ندارد که نام شهرستان از تابلو حذف شود. به عنوان مثال به یکی از نهاد هایی که رونوشت داده شده است مانند فرمانداری پل سفید فرض کنیم در تابلو بخشداری شیرگاه نام شهرستان پل سفید حذف شود.

۱۰-بحث منطقه دربند که سرزمین کشاورزی و امرار معاش سنگسری ها حتی قبل از حفر قنات ها تاکنون بوده و می باشد.و باستثنای تصرف عدوانی خواجه صاحب نفوذ دربار قاجار در یک مقطع کوتاه هیچ سند و مدرک تاریخی مبنی بر تعلق به غیر سنگسری ها وجود نداشته است.طرح این مسائل فزون خواهی در سالیان اخیر مورد سوءاستفاده چند مورد سوءاستفاده کننده غیر بومی در تغییر کاربری اراضی و ساخت و ساز غیر قانونی در منطقه دربند مهدیشهر شده که ” اگر مسئولین مهدیشهر از اقدام غیر قانونی ما دفاع نکنندو یا از خلاف ما در ساخت وسازچشم پوشی نکنند ما در خواست الحاق به شهمیرزاد می کنیم.”

۱۱-در مورد ادعای بدون خرج تاریخی برای شهمیرزاد همین بس که تا قبل از مداخله امین حرم شهمیرزادی در ساماندهی منطقه ، بین شهمیرزادیها و رودباریها و سایر مناطقی که همگی در حال حاضر شهمیرزاد نامیده می شود اختلافات شدید وجود داشته است.( ما حسود نسبت به اتحاد روستا های پراکنده منطقه در قالب یک شهر نیستیم) اما این واقعیت تلخ نشان میدهد قدمت تاریخی منطقه با ادعای طراحان این فتنه بسیار تفاوت دارد.

۱۲- مردم و کشاورزان محروم ترین روستاها و آبادی مناطقی نظیر دره جاش ، آساران ،آرتت، رضاآباد از اینکه در محدوده بخشداری شهمیرزاد قرار گرفته شدیدا نگران می باشند و نارضایتی های فراوانی در بین مردم فولاد محله ، بسیاری از ایل ها و عشایر پروری ،پشتکوه ،چاشم و خطیرکوه وجود دارد که به کرات با مردم مهدیشهر و مسئولین در میان نهاده اند. اما دقیقا بر عکس سوء نیت نگارندگان نامه های فوق مردم و مسئولین مهدیشهر آنها را به خویشتنداری و احترام به قانون و پرهیز از اختلاف و تفرقه نموده اند.

۱۳- هیچ شکی نیست که ارتقای دهستان شهمیرزاد به بخش فقط و فقط با پیگیری مستمر جوانان مهدیشهر میسر شد و بس. و اگر این پی گیری ها نبود شرایط واقع گرایانه شهمیرزاد هیچ موقع امکان ارتقا آن را فراهم نمی کرد.با شعار بزرگترین باغ گردوی جهان و یا بهشت کویر و یا جمعیت ادعایی ۵۰ هزار نفری ایام تعطیلات هرگز نمی توان در فراساختار قانونی امتیازی راکسب نمود. روستاهایی با امتیازاتی از این دست در کشور پهناور جمهوری اسلامی ایران فراوان وجود دارد. مردم ابیانه و ماسوله با امکانات دولتی بسیار ناچیز در مقایسه با امکانات شهمیرزاد ، بدون جنجال و مقصر جلوه دادن دیگران ، با تکیه بر توانمندی مردمی و دور حسادت و کینه و به عبارتی رک ” با عُرضه خویش” توانستند به شهرتی جهانی دست ییابند.اینکه نگارندگان نامه نتوانستند یک صدم شهرت این دو روستا و صد ها مناطق مشابه دیگر را برای شهمیرزاد فراهم سازند، آیا مقصر مرکز استان و شهرستان می باشد؟

۱۴-طرح شگرد سوخته و بچه گانه الحاق به استان مازندران ، بلوغ فکری تهیه کنندگان نامه را نشان میدهد.ما در دفاع وجود گرایش معکوس در منطقه محروم تلمادره و اورست و مالخواست را نمی خواهیم باز وطرح کنیم. فرض کنیم دولتی پیدا شد و با این درخواست موافقت کرد.هیچ شکی نیست که نه مرکز استان و نه مرکز شهرستان از نظر اجتماعی و اقتصادی نه تنها ضرر نخواهند کرد بلکه حتی از نظر سیاسی از شر فزون خواهی و جنجال آفرینی مشتی ماجراجو راحت خواهند شد. اما آیا مردم واقع بین و اکثریت شهمیرزاد از این اقدام سودی خواهند برد ؟.آیا امکاناتی بیشتر از کیاسر ،ورسک ،محمدآباد، سنگده ، زیرآب و شیرگاه به آنها خواهد رسید؟.تفاوت فاصله ۲۵ کیلومتری صاف و هموار و بیشتر ۲ بانده را با فاصله ۱۷۵ کیلومتری کوهستانی و پر و پیچ خم را نمی گوییم بلکه ادعای بهشت در کویر آنها در استان سمنان به چه ادعایی در مازندران سرسبز، همه جازیبا و پرباغ و جنگل و گلستان تبدیل خواهد شد؟

۱۵- با همه شرح فوق اعلام میداریم حساب مردم فهیم و مومن شهمیرزاد، چه بومی و چه ساکنین مهاجر که سالیان سال در تعامل حسنه با شهر های مجاور زندگی کرده اند را باید از حساب طراحان فتنه اختلاف قومی، سیاه نمایی و ایجاد کنندگان یاس و ناامیدی جدا نمود.

دعا کنیم خداوند ما را از شر وسواس خناس در امان نگاه دارد.

 متن خبرمنتشر شده در سایت ها در ذیل آمده است

مردم شهر شهمیرزاد  در نامه ای به رئیس جمهور که در قالب طومار امضاء از وی خواستار الحاق شهمیرزاد سمنان به مازندران شدند. متن کامل این نامه به شرح ذیل است….

محضر مبارک رئیس محترم جمهور، جناب آقای دکتر احمدی نژاد

با سلام و درود بی پایان حق تعالی به روح بلند ملکوتی امام خمینی(ره) و آروزی سلامتی برای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و حضرتعالی و تسلیت به مناسبت ایام شهادت بزرگ شهید مظلوم دنیا حضرت اباعبدالحسین و آرزوی تعجیل در فرج مهدی فاطمه زهرا(عج).

 همانگونه که مستحضرید، شهمیرزاد با اهداء بیش از ۸۴ شهید سرافراز در جبهه های حق علیه باطل و با حضور همه اقشار در تمامی صحنه های انقلاب و جنگ و داشتن فرزندان مثمر در صحنه های سازندگی و پرورش عالمان بزرگی همچون مرحوم آیت الله العظمی شیخ کبیر شهمیرزادی و مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج محمد مومنی شهمیرزادی و استاد تاریخ ادبیات ایران مرحوم دکتر ذبیح الله صفا و بیش از ۳۰۰ پزشک و دانشمند به ندای عدالت حضرتعالی لبیگ گفته و منتظر تحولات و تحقق آنچه که حق مسلم این شهر بوده که متاسفانه در سالیان گذشته مورد بی مهری و کم لطفی مسئولان استان و شهرستان و بخش قرار گرفته در این دوره تحقق یابد که این امر میسر نشد.

 در این نامه افزوده شد: از آنجائیکه واقعا صداقت گفتار و کردار شما اعتقاد و ایمان داریم و بار دیگر پیرو تظلم و شکوائیه های که با امضاء خانواده معظم شهداء و جمع کثیری از مردم خداجو و خسته از جور و ستم و تشنه عدالت شهمیرزاد در سال ۸۵ مبنی بر نارسایی ها و کاستی های موجود از شما می خواهیم همان طوری که شما بارها فرمودید که حق گرفتنی است بار دیگر به گوشه ای از مشکلات و خواسته های این شهر عقب نگهداشته شده اشاره نموده و منتظر صدور اوامراتان می مانیم و عاجزانه درخواست می نماییم.

ما خواستار الحاق به استان مازندران هستیم

 در نامه شهمیرزادی ها به رئیس جمهور آمده است: در سالها قبل کلنگ شوم ترین پروژه عمرانی استان سمنان در شهمیرزاد به زمین زده شده پروژه انتقال آب چشمه روزیه از چشمه های شمالی ترین نقاط بخش شهمیرزاد به شهرستان بدوا بر اساس نظریه کارشناسان داخلی و خارجی مقرر گردیده بود که انتقال آب بدون حفاری داخل کوهها و از بین بردن آبخانه های شهمیرزاد به وسیله پمپاژ صورت گیرد اما از آنجا که در پروژه های عمرانی اصل بر کسب سود و منفعت پیمانکاران است.

 در این نامه افزوده شد: دو پمپاژ آن حذف و با حذف آن میلیاردها ریال از بیت المال کشور را به تاراج گذاشتند و در سال ۷۹ شروع به حفر تونل به طول ۳۳۰۰ متر داخل آبخانه چشمه سارهای شهیمرزاد نموده اند و در پی آن هزاران لیتر آب از مرکز آبخانه به هدر رفت و در رودخانه جاری شد و ۱۱ چشمه از ۱۷ چشمه موجود در شهمیرزاد خشک و هکتارها باغ سرسبز آلو و گردوی شهمیرزاد از بین رفت و این بی تدبیری مسئولان اعم از وزارت نیرو، استاندار، فرماندار، نماینده مجلس شورای اسلامی وقت و مدیرعامل آب منطقه ای تهران(پیمانکار پروژه) می باشد.

 جناب آقای دکتراحمدی نژاد، آیا این عدالت است که جوانان شهرمان به خاطر نبود اشتغال اماکن ورزشی مناسب عدم کادر مجرب در مدارس آموزش و پرورش و عدم وجود اماکن تفریحی جهت گذراندن اوقات فراغت و عدم تعادل در توزیع زیرساختهای کافی برای استقرار جمعیت به دیگر شهرها مهاجرت کردند.

 جناب آقای دکتر احمدی نژاد، تنها درمانگاه ساخته و مجهز شده توسط مردم و خیرین که می بایست پاسخگوی جمعیت ثابت بیش از ۱۰ هزار نفر و جمعیت متغییر بیش از ۵۰ هزار نفر در فصول تابستان و بهار و ایام تعطیل باشد فاقد کمترین امکانات بوده که حتی به دلیل عدم حضور تزریقات خانم، بانوان شهمیرزاد ناچار به تزریق دارو در منازل توسط افراد غیرمتخصص و یا با هزینه بسیار زیاد با مراجعه به شهر همجوار هستند و علیرغم پیگیری های زیاد که توسط نمایندگان در شورای اسلامی و طرح موضوع به دفعات در خطبه های نماز جمعه، هیچگونه اقدام موثری در این خصوص صورت نپذیرفته به طوریکه اخیرا تنها داروخانه موجود غیرشبانه روزی به دلیل عدم وجود مطب خصوصی در این شهر در حال تعطیل شدن است.

 این نامه می افزاید: این مهم سبب شد که مردم ما شاهد جان باختن بسیاری از مجروحین بویژه بیماران قلبی در حال انتقال به بیمارستان های شهرهای همجوار هستند براستی این کجای عدالت و برابریست که در مرکز استان حداقل ۱۴ واحد درمانگاه دولتی و خصوصی و بیش از ۱۰ بیمارستان و مراکز بزرگ درمانی عمومی و خصوصی وجود دارد اما شهرمان از ابتدایی ترین مرکز بهداشتی درمانی محروم است.

 جناب آقای رئیس جمهور، لازمه توسعه و پیشرفت و ایجاد مدنیت در شهرها در شیوه زندگی و دسترسی آسان به اماکن و نهادها و ادارات و توسعه راههاست. شهمیرزاد با گذشت بیش از ۸۴ سال از تاسیس شهرداری و انتظار جهت ایجاد بخش مستقل که با عنایت حضرتعالی و هیئت محترم دولت در ۱۵ ماه گذشته نه تنها با استقرار بخشداری هیچ یک از ادارات و نهادهای لازم جهت تشکیل بخش شکل نگرفت بلکه افرادی زیاده خواه در مرکز شهرستان تحت نام حامیان دولت جنابعالی با فشار و تهدید به مسئولین شهرستان و استان هر روزه شاهد تقلیل نیروی انسانی در ادارات موجود این شهر و یا تعویض نام آن بنام مرکز شهرستان مهدیشهر و یا کاهش نیرو و امکانات در اداراتی نظیر برق، مخابرات، پست و یا انحلال برخی از نهادها همانند اتحادیه مجامع امور صنفی بازرگانی شهمیرزاد و با تلاش مسئولین آموزش عالی جهت به تعطیلی کشاندن تنها مرکز علمی دولتی شهر(دانشکده دامپزشکی)هستند.

 این نامه افزوده است: جناب آقای دکتر احمدی نژاد، همانگونه که استحضار دارید در سفر دور اول هیئت محترم دولت به استان سمنان شهر شهمیرزاد به دلیل قابلیت های ارزشمند طبیعی از جمله آب و هوای مناسب و وجود مناظر طبیعی چشم نواز و مناطق زیبا و وجود ابنیه تاریخی شیرقلعه و غار دربند به عنوان شهر نمونه گردشگری بین المللی انتخاب شد. شهری که از کمترین امکانات و زیرساختهای گردشگری منجمله مراکز درمانی مناسب و عدم امکانات ورزشی، تفریحی، فرهنگسرا است و مسئولین استان و شهرستان در صدد ایجاد اردوگاه ها و اماکن رفاهی و تفریحی برای کارکنان خود بدون پرداخت حق و حقوق شهرداری می باشند که این امر موجب دلزدگی گردشگران و مسافرین به این شهر می شود.

 جناب آقای رئیس جمهور، تعلق در بند شهمیرزاد حد فاصل بین شهرهای شهمیرزاد و مهدیشهر به شهر مفرح و زیبای این شهر قابل کتمان تاریخی و طبیعی نیست اما حضور یک کارشناس قومیت گرای مهدیشهری در استانداری سمنان جهت تعیین حریم شهر حقوق قانونی و واضح شهمیرزاد را نادیده گرفته به طوری که مقرر شد استانداری طبق قانون حریم هر دو شهر را همزمان تعیین و جهت تاییدیه وزارت کشور ارسال نماید اما با سیاسی کاری و اعمال فشار و نفوذ برخی در آن اداره حریم شهر مهدیشهر به طور مجزا به وزارت کشور ارسال و با تعلق در بند شهمیرزاد به مهدیشهر به تایید وزارت کشور رسید و این امر موجب شد تا بذر بی اعتمادی در دل مردم شهمیرزاد کاشته وپرورانده شود.

 جناب آقای رئیس جمهور، مسئولین شهرستان مهدیشهر و مردم آن در صدد حذف نام شهمیرزاد از صفحه جغرافیای سیاسی استان سمنان هستند، شهری که بیش از سه هزار سال قدمت داشته و در گذشته ای نه چندان دور مرکز تجارت حکومت طبرستان بوده و با نامهای شهمار فریمف شهمار طبرستان، شاهمیرزا همانند نگینی در منطقه البرز شرقی می درخشد ولی اکنون با کم لطفی و بی مهری مسئولین شهرستان که حتی از گفتن نام شهر نمونه گردشگری بین المللی کراهت دارند باعث انزوا و رکود در این شهر شده اند.

آقای رئیس جمهور، نوشتار فوق گوشه ای از نارسایی ها و مشکلات و تظلم هایی است که همه به جهت وجود مسئولین ضعیف که با اعمال فشار و خشونت برخی صاحبان نفوذ قومیت گرا در سیستم اداری استان و شهرستان و بی عدالتی آنان مردم شهید پرور و دلسوخته را به ستوه درآورده و بار دیگر تقاضای الحاق شهر عزیزمان شهمیرزاد به استان سرسبز مازندران داریم تا دلسوخته از به یغما بردن آب و آبخانه های شهرمان و محرومیت های موجود بانضمام به فضای سبز و جنگل انبوه و آب نیلگون دریای خزر آرام گیرد و از حضرتعالی عاجزانه می خواهیم که خواسته به حق ما را جامه عمل بپوشانید.

 به گزارش مهر، رونوشت این نامه که چهار صفحه طومار و۴۶ صفحه امضاء می باشد خطاب به مقام معظم رهبری، امامان جمعه ساری، قائم شهر و شهمیرزاد، رئیس دفتر رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر کشور، استانداران سمنان و مازندران، نمایندگان مردم سمنان، ساری، قائم شهر، بابل، بهشهر، نکاء و گلوگاه و مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران، روسای شوراهای اسلامی شهر ساری، پل سفید، فولادمحله، شهمیرزاد و بخشداران کیاسر و شهمیرزاد ارسال شده است

۶ پاسخ به “پاسخ به زیاده خواهی”
 • جمشيد:

  این بچه بازی ها را کنار بگذارید و مطابق سن وسال خود رفتار کنید. من متولد سنگسرم ولی همانقدر عاشق زادگاه خود هستم که عاشق شامرزاو سمین ودامون و سرعین و اهواز و زابل ودرگهان قشم.
  این کهن بوم وبر به فکر سلیم نیاز دارد نه به جرت وپرت کودکانه و خانمان برانداز. (از میامی -فلوریدا )

 • صفا:

  یادش بخیر سالهای ۱۳۳۵ تا ۱۳۴۵ کامل مرد شهمیرزادی در کوچه های سنگسر داد میزد “آلو دامه… خوز مغز دامه…” یا “آلو هادم…خوز مغزهادم…” و می آمد منزل ما مادرم برایش نان و آرشه می آورد و به گویش سنگسری می گفت “آمپور ته آلو کرموک نبوه” و او در حالیکه نان و آرشه را با لذت میخورد جواب میداد ” نا آم دتر آلو کرمو ره سمنون روشمه”… و اما امروز بودجه های کلان ملی عمرانی در بازگشائی خیابان انتقال آب ساخت پل هوائی هزینه میشود و ما “آم پسر آم پور آم دت آم دتر”بودن همدیگر را فراموش کردیم و بجان هم اوفتادیم (صفائی از نیوجرسی)

 • حسن:

  اقای فرماندار مسئولیت خاتمه دادن به این غائله بعهده شما بعنوان بالاترین مرجع اجرایی شهرستان میباشد.قبل از این نامه اخیر چندین مورد شیطنت دیگر هم انجام دادند و مردم بشما تذکر دادند ولی شما به این نصایح گوش ندادید و ترجیح دادید تماشاچی باشید و گاهی هم باج بدهید.و فردا هم بایستی منتظر بازی کثیف دیگری باشیم.

 • اردشير:

  مگر فرماندار نماینده دولت و عالیترین مرجع اجرایی درشهرستان نمیباشد ایا ایشان نبایستی جلوی هرگونه فتنه گری و التهاب سازی در سطح شهرستان را بگیرد؟ چرا ایشان وضعیت نابسامان تابلوهای ادارات دولتی در شهر شهمیرزاد را که توهین اشکار به مردم کل شهرستان و خود فرماندار است را سامان نمیدهد؟اگر ایشان از روز اول شروع بکار فرمانداری تکلیف خود را با این افراد زیاده خواه و مریض یکسره میکرد امروز شاهد این چرند نویسی به مقامات عالی مملکت نبودیم.

 • hh:

  با تاسیس یک بیمارستان مجهز و یک پارک مجلل در شامرزادر صدد جذب ساکنین دیار گردو باشید
  همه را برق گرندنه اماره چراغ موشی

 • ناصر:

  تحلیل جامع و جالبی بود .
  به جرات می توانم بگویم کانون این زلزله ساختگی در جلسات شبانه ای است که در آن نه زیارت عاشورا می خوانند، نه دعای کمیل و نه توسل !
  ایجاد تفرقه، جدایی، تشویش، التهاب و تنش محصول و خروجی این جلسات است . همین نامه ناپخته و چندش آور یکی از خروجی های این جلسات است .
  تا زمانی که بعضی از مسوولین شهرستان مهدیشهر به جای برخورد جدی با اینگونه دشمنی ها ، به لو لو های خودساخته حق السکوت بدهند ، بهتر از این نمی شود .
  چاره ای نیست . باید ایستاد.
  از روشنگری تان متشکرم .

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...