امروز : ۲ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲, ۱۳۹۶, ۲:۱۴ ب.ظ
 

آفتابی
27°C
رطوبت: 14%
سرعت باد: 4 m/s جنوب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 347
 • 1,275
 • 3,366,832
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

پیامک های مخرّب

جعفر حاجی ملک احمدی

جعفر حاجی ملک احمدی

آنچه که مرا واداشته است تا قلم دردست بگیرم واین مطالب را بنویسم، پیامک های مخرّبی است که هرچند وقت یکبار از طرف دوستان وآشنایان برای من ارسال می شود که موضوع آن ها اغلب جوک هایی است که درباره ی فرهنگ وتمدن اصیل سنگسری ساخته می شود و سازندگان این لطیفه های به ظاهر خنده دار (اما تاسف برانگیز)، که مسلّماَ سنگسری نیستند(واگر هستند اصیل نیستند)با هدف تخریب فرهنگ چند هزار ساله ی این مرز و بوم و خدشه دار کردن چهره ی درخشان تاریخ این دیار دست به چنین اقدامی می زنند.وتاسف انگیز تر اینکه ادامه ی کارخود را به بی خبرانی می سپارند که با ارسال پیامک به دوستان خود زمینه ی متلاشی کردن این فرهنگ پربار را ازدرون فراهم سازند.

مردم سرافراز وجوانان برومند سنگسر ، شما بیدی نبودید که با این باد ها بلرزید. پس چه پیش آمده است که به راحتی عقل واحساس خود را دست مایه ی افراد بی فرهنگ وناشناسی کرده اید که با مطالب بی اساس وبی ارزش خود تیشه به ریشه ی هزاران ساله ی سالاری وسروری شما می زنند؟

آیا می خواهید همانند اقوامی شوید که مورد بی احترامی همگان قرار گرفته و موجبات خنده ومزاح هر مجلسی را فراهم می آورندواز تمسخر آنها محفل خود را گرم می سازند؟

به خودتان بیایید وتا دیر نشده از نشر چنین مطالب بی اساس خودداری کنید. وازکسانی که این نوع پیامک ها را برای شما ارسال می کنند بخواهید که از این کار پرهیز کنند.

چه بسا دست های پنهانی وشیطانی افرادی خارج از سنگسر درکار است تا با این کار علاوه بر زیر سوال بردن هویت واصالت سنگسر ومردم آن، موجبات ایجاد نفاق وتفرقه را در شهر باستانی سنگسر فراهم آورند و از پیشرفت این شهر که چندان هم تند نیست ، بکاهند.

حتی کار این افراد به همین جا هم ختم نمی شود وشخصیت های بزرگ علمی وادبی این شهر وحتی کشور را موضوعی برای خنداندن وتمسخر دیگران قرار داده وبی محابا به آنها می تازند ، بزرگانی که عمرخود را برای اعتلای فرهنگ وتمدن ایران صرف کرده اند.

دلسوختگان وعاشقان واقعی سنگسر که وام داران واقعی نسل های گذشته ی این دیار هستند باید بیشتر به هوش باشند تا توطئه های بدخواهان را که با بی خبری عده ای از مردم همراه شده است ، بی اثر کنند تا آسیبی به فرهنگ وتمدن این دیار نرسد.

به امید سربلندی هرچه بیشتر این سرزمین.

۶ پاسخ به “پیامک های مخرّب”
 • محمد عسکریان:

  باسلام وتشکرازآقای ملک احمدی
  شاید به ظاهر و برای چند ثانیه این جوکهااسباب خنده را فراهم کنند ولی به مرور زمان باعث تخریب فرهنگ و زبان سنگسری میشود امیدوارم دوستان اصالتشان را زیر سوال نبرند.

 • از لطف وعنایت همه ی دوستان سپاسگزارم.پیروز وسربلند باشید.

 • دانا:

  درود برشما که اینچنین موشکافانه درپی حفظ فرهنگ سنگسر هستید.ماراآگاه ساختید.ازاین به بعد باهوشیاری بیشتری بااین مساله روبرو خواهیم شد.

 • کامران:

  با شما کاملا موافق هستم. البته بنده چنین پیامک های را مشاهده نکردم ولی چنانچه روزی برسد که فردی پیامکی با مضمون تخریبی فرهنگ و اصالت سنگسری و سنگسریها را برام ارسال کند اولین کاری که انجام میدهم این است که تلفن همراه اش را به آتش میکشم. تا درسی باشد برای سایر افراد که بداند هر موضوعی را نباید وسیله خنده ساخت

 • سرباز کوروش:

  بنام اهورا مزدا
  جناب آقای ملک احمدی ، درود
  با شما موافقم ، بنده هم چندین بار با این موارد روبرو شدم که بعضی از آن پیامک هاجنبه تخریبی برای فرهنگ و همشهریان داشتند که با ارسال کنندگان آنها گفتگو متقاعدشان کردم که ارسال اینگونه پیامکها بیسار مضر است ولی تعدادی اندکی از پیامکها جنبه طنز داشته و فاقد جنبه تخریبی ، بنظر میرسد همشهریان قبل از هر چیز در موارد مشابه باید تحقیق و بررسی نماینداگر پیامک جنبه تخریبی داشت به عنوان مثال برای تخریب عده ای از محل خاصی در شهر بود حتماً از ارسال آن به سایرین امتناع نموده ضمن اینکه به ارسال کننده آن پیامک نیز تذکرات لازم را ارایه نمایند .

 • بهنام حامدی:

  سلام ودرود بر فرزند برومند وغیرتمند سنگسری که اینچنین آگاهانه و با درایت وهوشیاری دلها وخرد خفته عده خاصی از مردم ناآگاه همشهریان عزیز ما را بیدار مینماید.
  تا جهت خنده وشادی موقت باعث تخریب هویت و تمدن اصیل
  چندین ساله خود نشویم

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...