امروز : ۲۵ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲۵, ۱۳۹۶, ۴:۱۳ ق.ظ
 

صاف
16°C
رطوبت: 33%
سرعت باد: 1 m/s غرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 0
  • 1,074
  • 3,395,692
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

پیوستن بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهدیشهر به طرح های مهرماندگار


سرویس خبری مهدیشهر نیوز- علی اکبر محرابیان دستیار ویژه رییس جمهور که دیروز (۷ خرداد ۱۳۹۱) برای بررسی پروژه های نیمه تمام به استان سمنان سفر کرده بود، عصر دیروز در جمع مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و سرمایه گذاران بخش خصوصی حاضر شد و به تشریح اقدامات دولت برای تکمیل طرح های مهرماندگار استان پرداخت.به گزارش خبرنگار مهدیشهر نیوز، محرابیان با اشاره به اینکه در استان سمنان ۳۴ طرح مهر ماندگار تعریف شده است، به تشریح ماهیت این طرح ها پرداخت و گفت: منظور از “مهر ماندگار” این است که بتوانیم طرح ها و پروژه های کلان ملی را که در توسعه و رشد مناطق و استان های کشور، ونیز در توسعه ملی کشور نقس بسزایی دارند، با توجه وپیگیری ویژه و با بسیج امکانات و بهره گیری از توان مهندسی کشور در حداقل زمان تکمیل کنیم.
دستیار ویژه رییس جمهور طرح انتقال آب دریای خزر به ایران مرکزی، بزرگراه حرم تا حرم، بهسازی و ارتقاء ۲۹ کیلومتر از بزرگراه امام رضا حدفاصل کاهک تا عباس آباد، چند طرح ممتاز صنعتی ، دو ۰طرح کلان در حوزه علم و فن آوری و چند طرح در حوزه بهداشت و درمان را از جمله مهمترین پروژه های مهرماندگار در استان سمنان معرفی کرد و ضمن تاکید بر راه اندازی بیمارستان گرمسار تا پایان سال جاری افزود: بیمارستان (۶۴ تختخوابی) مهدیشهر هم یکی از پروژه های مهم است که امروز با دفاع خوب استاندار به طرح های مهر ماندگار اضافه شد و امیدواریم این طرح نیز با توجه ویژه مدیران استانی و پیمانکار طرح، در زمان بندی پیش بینی شده (۱۳۹۲)، راه اندازی شود.
محرابیان برخی از طرح ها را از شمول “مهر ماندگار” مستثنی دانست و گفت: بعضی از طرح ها در چارچوب اجرایی و بودجه، ظرفیت تکمیل در زمان پیش بینی شده را دارند و به اعتبارات کمکی احتیاجی ندارند. اما برخی از طرح ها با توجه به اعتبارات پیش بینی شده و اعتباراتی که در ردیف تملک دارایی ها برای آن ها در نظر گرفته شده است، امکان تکمیل در مدت باقی مانده را ندارند. تنها راه تکمیل آنها این است که علاوه بر نظارت و پشتیبانی لازم، اعتبارات کمکی را به این پروژه ها تزریق کنیم تا در مدت باقی مانده به بهره برداری برسند.
دستیار ویژه رییس جمهور اعتبارات تملک دارایی ها را برای تکمیل پروژه ها ناکافی دانست و گفت: در بودجه سال ۹۰ و ۹۱ بندهایی پیش بینی شده که به موجب آن امکان استفاده از ردیف های اعتباری برای تکمیل طرح های عمرانی و طرح های سرمایه گذاری میسر است. به طور مثال به موجب بند ۲ قانون بودجه، مازاد درآمد نفتی در قالب اعتبارات کمکی نفت، در حدودی که قانونگذار امکان آن را فراهم کرده، به طرح ها و پروژه ها اختصاص خواهد یافت.
دستیار ویژه رییس جمهور همچنین از فروش سهام شرکت های دولتی برای تکمیل طرح ها خبر داد و افزود: در بند ۳۳ قانون بودجه پیش بینی شده است که دولت بخشی از سهام شرکت های دولتی را به پیمانکارانی که پروژه هایشان پیشرفت دارد و مطالباتی دارند، واگذار کنند. در این قالب حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان سهام ممتاز شرکت های دولتی در حال واگذاری است که منابع آن صرف تکمیل طرح ها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...