امروز : ۳ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۳, ۱۳۹۶, ۴:۴۲ ق.ظ
 

صاف
22°C
رطوبت: 17%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 11
 • 1,056
 • 3,367,552
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

چرا سنگسر(مهدیشهر) پیشرفت نمیکند

حمیدرضا (hamidsangesar)

حمیدرضا (hamidsangesar)

همیشه این موضوع ذهنم را به خود مشغول کرده بود که چرا شهری که در آن زندگی میکنم اینقدر محروم است و با داشتن این همه قدمت فرهنگی و امکانات مادی و طبیعی هنوز نام شهرم برای حتی خبرگزاری های کشور ناآشناست، چرا در همه آمارها جزو آخرین هستیم یا که اصلا نیستیم .
چرا بسیاری از نخبه های این شهر بجای آنکه در کلانترین مراکز تصمیم گیری کشور و یا مراکز تصمیم گیری شهرخود باشند، گمنام هستند و هر کدام در گوشه ای از این میهن به زندگی خود مشغول هستند ؟ چرا برادری مان اینقدر سطحی و گذراست؟ چرا به حق یکدیگر اینگونه با عداوت رفتار میکنیم، تا کی میخواهیم این رفتار خود را ادامه دهیم؟، و هزاران چرای دیگر ..
ما به دست خود عرصه خدمت را جهنمی کرده ایم که خیلی ها از ورود به آن هراس دارند .
تا زمانی که فرهنگ عزیز کُشی در میان ما وجود دارد اگر همه امکانات عالم هم بسیج شوند ، رشد نمی کنیم.
وقتی تمام تلاش ما ایجاد و تقویت حس ناسیونالیستی است چه امیدی به پیشرفت داریم، وقتی که در یک شهر هستیم اما باز هم سرحد و گرمسیری می کنیم و نمی توانیم خودمان را در این مستطیل تحمل کنیم چه انتظاری به رشد شهر داریم، وقتی برای رشد یکدیگر همدل نیستیم، وقتی که هر کداممان از نردبان بالا می رود آن را برای بقیه می اندازد چه امیدی به پیشرفت این شهر داریم؟

۱۹ پاسخ به “چرا سنگسر(مهدیشهر) پیشرفت نمیکند”
 • انگیزه هاشمیانی:

  باعرض سلام خدمت همه همشهری های گلم.به نظر اینجانب علت پیشرفت کند(تاکیدمیکنم سنگسر عزیزمون پیشرفت داره ولی کنده)سنگسر مربوط میشه نداشتن اتحاد وهمدلی بین سنگسری های مقیم و همشهری های خارج سنگسره.وهمیشه اگه طرح وهدف ویا ایده ای مطرح بوده تاکید بر (من)بوده وهیچوقت صحبت از(ما) نبوده به امید پیشرفت واعتلای روز افزون سنگسر عزیزمون.جاوید ایران اریایی برقرار سنگسر وسرفراز باد سنگسری خوش غیرت

 • حمیدرضا (hamidsangesar):

  با درود به همه دوستان و ممنون از نظرات شما.
  ما باید همدیگر را باور کنیم و ارزش یکدیگر را حفظ کنیم.در این حالت است که با همدلی و اتحاد میتوانیم برای سربلندی و اعتلای سنگسر گام برداریم و برای پیشرفت هر چه بهتر و بیشتر سنگسر تلاش کنیم .

 • ليلي ي پور:

  دوستان بحثهای شما واقعبینانه نیست. سنگسر یه منطقه ایست که مردم ان همیشه کشاورز و دامدار بوده اند. إز این دسته إز مردم نمیشود انتظار داشت که موشک و سفینه بسازند. بطور معمول هر شهرستان و دهی در هر کجای دنیا هم همین وضع را دارد. حالا تغییر و پیشرفت وقتی بوجود می آید که اول اکثریت مردم آن را بخواهند و دوم محیط و سرمایه ان فرآهم باشد و سوم کسانی که دانش و تخصص دارند در مسند کار قرار بگیرند. گذاشتن این سه عامل در سنگسر که مردمی دارد سنتگرا ، بی سرمایه و بی تخصص و دانش بسیار دور از واقعیت است. بهمین دلیل است که اقلیت کوچکی که تحصیل کرده و ترقی خواه است فرار را ترجیح می دهد. بنابراین زیاد انتظار تغییر را داشتن بدور از واقعیت است.  

 • سرباز کوروش:

  به نام یزدان پاک
  مدیر محترم سایت : درود
  بخشی از دیدگاه ذوالفقارخان قبل از دیدگاه من بود و من در پاسخ دیدگاه وی نظر خویش را اعلام کردم که شما آن بخش از دیدگاه ذوالفقارجون را حذف کردی که بدین شکل دیدگاه من نیز بی معنی و هوتوتو گردید .

  • سنگسر نیوز:

   دیدگاه ایشان مشمول حذف واقع شد. طبیعتا پاسخ شما به آن بخش از دیدگاه ایشان نیز حذف شد. صرفا برای پرهیز از ایجاد چالش جدید.

 • سرباز کوروش:

  بنام اهورا مزدا
  تعمیم اعضای ناکارآمد برای همه اعضای شهر منطقی نیست (یک اصل منطق : از دال پی به مدلول میبریم )اینهمه کار عمرانی و… در شهر با معجزه که صورت نمیگیرد حتماً یک یا دو سنگسری لایق در شورای شهر آنرا هدایت میکنند .

 • محمود:

  تو مطالب فوق گفته شده که نمیتوانیم همدیگر را تحمل نمائیم .خوب این یعنی نسبت به یکدیگر مغرضانه عمل می کنیم که ارتباط تنگاتنگی با حسد دارد حسد نیز از چشم و هم چشمی نسبت به یکدیگر به وجود می آید.

 • ذوالفقارخان:

  یکی از عوامل توسعه هر شهری وجود شورای شهر کارامد دلسوز باسواد شجاع و بدور از منفعت طلبی میباشد … بایستی با شناسایی نخبگان شهر واعلان حمایت به انها از هم اکنون تیم کاندیدها و برنامه انها مشخص شود.

 • سنگسری:

  آقا محمود کجای یادداشت ، بحث از چشم وهم چشمی است؟ اگه بحث چشم و هم چشمی بود که امروز سنگسر در رقابت با شهرهای دیگر به جایگاه والای خود میرسید.

  ما که توی این یادداشت چیزی در مورد چشم و هم چشمی نمیبینیم .

 • علی:

  حمید رضا عزیز سلام مطالبی خوبی را با جرات و شجاعت مطرح کردی
  من فکر میکنم مهدیشهر ی ها بجای اینکه همش از فرهنک خوب گذشته خود بگویند که هزار البته خوب و در خور تقدیر بوده به وضعیت وخیم فرهنک حاکم الان خود بیشتر توجه و دقت کنند ما در حال هستیم و برای اینده باید تلاش کنیم نگاه دیگران به مهدیشهر مناسب نیست به جای اینکه ما بروی تغییر مثبت فکر کنیم دنبال متهم کردن دیگران و بد گفتن به دیگران هستیم
  در ئنیای امروز حرف اول را روابط عمومی مناسب و تعامل می زند نه از روی کستاخی صحبت کردن و دیگران را بدون هیچ مستندی متهم کردن

 • سن سیتی:

  مرسی حمیدرضا.الحق که درد ما رو گفتی.مردم شهر باید با هم متحد بشن و باعث پیشرفت شهر بشن.
  نمونه اتحاد مردم رو میشه توی شهر همجوار خودمون شهمیرزاد دید.

  به امید سنگسری سرافراز

 • محمود:

  این دیگه چه نوع طرز تفکر سطحی نگرانه عجیب غریبیه. این آقا هنوز نمیدونه این گونه چشم و هم چشمی ها نه تنها تو ایران بلکه تو همه جای دنیا برای افرادی که به نوعی همدیگر رو می شناسن وجود داره.زمانی چشم و هم چشمی وجود نداره که اشخاص همدیگر را نشناسند.به نوعی بیگانه از یکدیگر باشند. مثل تهران که خوبیش هم اینه که اگه کسی گوشه خیابون جون بکنه کسی کاری بهش نداره.
  آقای مدیر سایت لطفا تو درج مطالب دقت نمائید.

 • سنگسری:

  با سلام به آوای سنگسر .
  همه ما دوست داریم سنگسر پیشرفت کند و همیشه هم سعی داشتیم که قدمی برای پیشرفت واعتلای سنگسر برداریم،.

  شما مطرح کردید که این خود باختگی ست اگر پیشرفت خود را احساس نکنیم ، من از شما میخواهم که چند نمونه از پیشرفت هایی که در زمینه های مختلف شهری داشتیم را بیان کنید ؟
  آیا از زمانی که شهرستان شدیم تا به امروز پیشرفتی که در خور نام شهرستان باشد را داشته ایم ؟

 • جناب آقای حمیدرضا ،درود بر شما. من با این یادداشت مخالفم. همه ی ما سعی داریم در راه پیشرفت واعتلای سنگسرگام برداریم. آینده ی سنگسر بسیار روشن است. همانطور که گذشته ای تابناک دارد.این خودباختگی است اگر پیشرفت خود را احساس نکنیم.ما می توانیم…..

  • amir:

   با سلام به آوای سنگسر .
   همه ما دوست داریم سنگسر پیشرفت کند و همیشه هم سعی داشتیم که قدمی برای پیشرفت واعتلای سنگسر برداریم،.

   شما مطرح کردید که این خود باختگی ست اگر پیشرفت خود را احساس نکنیم ، من از شما میخواهم که چند نمونه از پیشرفت هایی که در زمینه های مختلف شهری داشتیم را بیان کنید ؟
   آیا از زمانی که شهرستان شدیم تا به امروز پیشرفتی که در خور نام شهرستان باشد را داشته ایم ؟

 • محمود:

  باسلام به همه دوستاران مهدیشهر(سنگسر)برادر وخواهرم بنده از مدیران سنگسری یک سازمانی هستم ودلم همیشه برای شهرم ومردمم میتپد -ولی متأسفم که بگویم خود مردم مهدیشهر که کنار همدگر هستند بفکر هم نیستند وبالعکس گاهی در مقابل همند واین درد دردی جز درد فرهنگی نیست ویا بعبارت ساده تر فقر فرهنگی – چگونه است که با این هم پیشرفت و تکنولوزی و تحقیق و پزوهش و کارعلمی مردمان ما در زندگی فقط وحرف خودشان را میزنند و واقعیات را در نظر نمی گیرند برای نظر دیگران ارزش قائل نیستند – ولی فرزندان تحصیل کرده همین مردم در خارج از این شهر آقای میکنند وبهترین مدیران وخالص ترین آنها هستند – پس بیایم وهمدگر را باور کنیم وارزش یکدگر را حفظ کنیم – عده ای از مردم ما بقول معروف لباس دینداری بتن کرده اند تا چیزی بگوئی میگویند اول بگو دینت چیست خوب بنده خدا توبادین دیگری چکار داری قانون واحترتم وحق شهروندی را یاد بگیر مطمئن باش همه چیزا صدردصد بارضای خدا درست خواهد شد وعدهای با غرور وهیبت کاذب بدیگران فخر فروشی میکنند وغاقل ازاینند که میزان عقل وایمان است نه پول ولباس و ثروت

 • آرش:

  چون دوست داریم خودمون مطرح باشیم جاییکه … درج هر عنوان خبری را با اسپانسر خود هماهنگ میکند تا ذینفعان آسیب قدرتی و کلاسیکی نبینند…بهتر از این حقمون نیست

 • سنگسری دوختر:

  وا… من که با هر کی برخورد کردم سنگسر رو می شناخته/این اخلاق که می گی فکر می کنم کما بیش در همه ایران هست و برای مطالعه علتش پیشنهاد می کنم کتاب روانشناسی و جامعه شناسی تغییر نوشته بهنام بستان را مطالعه بفرمایید.

 • بیدقی فر:

  چون منفعت طلبیم همین

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...