امروز : ۲۵ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲۵, ۱۳۹۶, ۴:۲۸ ق.ظ
 

صاف
13°C
رطوبت: 41%
سرعت باد: 1 m/s غرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 3
  • 1,074
  • 3,395,695
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

چرا نان یکی از محورهای جشنواره گردشگری ایل سنگسری است؟


نان از دیرباز عضو ثابت سفره های ایرانی بوده است، ایرانیان از گذشته های دور مصرف نان را در سبد غذایی خود گنجانده و نیز حرمت خاصی برای آن قائل بودند.
ایل سنگسری نیز در این راه مانند سایر مسیر های زندگی اش درخشان روبه جلو تاخته است. مردمان ایل سنگسر بسبب کوچ در مسیر طولانی نیازمند طبخ نان در انواع خاص بودند تا در مسیر دچار مشکل نشوند، زنان عشایر غیور ایل سنگسر نیز بجهت خلاقیت و ذوق فراوان در مسیر تامین نیازهای مردمان ایل کوشیدند و انواع مختلف نان را طبخ میکردند.
جاد ده اگر رَقه کئرئن تَ پئرؤن
نؤن کؤ نَبؤ، رئهؤن اگر بؤ، کئهؤن
امروزه بیش از ۴۰ نوع نان و شیرینی سنتی ویژه مردمان این ایل شناخته شده است که لزوم حفظ و معرفی این میراث معنوی و نیز برندسازی و استفاده های مادی مردم از آن ستاد جشنواره را برآن داشته که یکی از محورهای اصلی دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری را نان معرفی کند.
ستاد جشنواره برای انجام این مهم سایت کارگاهی نان سنتی را در منطقه گردشگری دربند ایجاد نموده است تا هر آن چه که از محصولات که قابلیت تولید دارند را در همان سایت تولید و به نمایش عموم و در نهایت به عرضه فروش برساند.
در انجام این امر اتحادیه نانوایان مهدیشهر ستاد جشنواره را در روزهای ۲۴ و ۲۵ و ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ در منطقه گردشگری دربند همراهی نموده و نان های سنتی سنگسری را تولید نموده، به علاقه مندان آموزش داده و در نهایت به مشتریان عرضه خواهند کرد.
گفتنی است نان های سنتی سنگسری به شرح ذیل است(برگرفته از کتاب “کیلا”، نان سنتی سنگسری نوشته مهندس حسن پاکزادیان):
پنجه کش، چئپ پِتین، پیازی، فتیر، شَت فتیر، کَل خُشکه نؤن، یوزنؤن، آرد بهدیمو، تَن بُ لو، کال فَتیر، کال حمیر، جُو نؤن، لانیم لا، قُرمه لایی، آرشه لایی نؤن، تفره لایی، تَنبُلَک، سُوزی دار نؤن، کئلوا، سیر دار نؤن، قلیفی، دئراز کیلا، دیمه کیلا، سئوس دار نؤن، دودیم کیلا، تُرش کیلا:، درنؤنی، خُشکه نؤن، قندی، زنجبیلی، پیچّو، گؤلاچ، دیوک نؤن، کولّو، «آرشهکولّو، آرد کولّو، وؤنده کولّو، نقشین، رنگین، گاورسین،
کئلؤچ، گنؤم بَکّه نؤن یا گَم بَکّه نؤن، خُرمانؤن.
از سایت کارگاهی لبنیات دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری در منطقه گردشگری دربند مهدیشهر(سنگسر) در روز های ۲۴ تا ۲۶ شهریور دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...