امروز : ۳ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۳, ۱۳۹۶, ۴:۵۹ ق.ظ
 

صاف
5°C
رطوبت: 33%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 67
  • 1,037
  • 3,442,944
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶
چهره ماندگار با حضور نخبگان برجسته علمی کشور؛

چهره ماندگار کشور در زادگاهش سنگسر تکریم شد


مردم و مسئولین شهرستان مهدیشهر و استان سمنان به پاس زحمات نیم قرن تلاش علمی چهره ماندگار دامپزشکی کشور “دکتر محمد قلی نادعلیان” در زادگاهش از وی تجلیل و تکریم کردند.

آیین تجلیل و تکریم از چهره ماندگار دامپزشکی کشور دکتر محمد قلی نادعلیان، با حضور دکتر حسن تاج بخش پدرعلم نوین دامپزشکی و چهره ماندگار دامپزشکی کشور و عضو پیوسته فرهنگستان علوم ایران، فریدون کارون پیشکسوت صنعت دارویی دامپزشکی ایران و برگزیده نوزدهمین کنگره بین المللی دامپزشکی ایران، فیض رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان،  سعیدی مدیر کل دامپزشکی استان، همتی نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، بینایی مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری سمنان، ارگی فرماندار مهدیشهر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سمنان، عرب شهردا مهدیشهر، نخبگان، اعضای شورای شهر مهدیشهر و شهمیرزاد و جمع دیگری از مسئولین محلی و مردم در عمارت خیل خان مهدیشهر برگزار شد.

سایر نخبگان شهرستان مهدیشهر نیز تجلیل شوند 

عرب شهردار مهدیشهر و دبیر اجرایی آیین تکریم دکتر نادعلیان با تقدیر از حامیان برگزاری این مراسم، گفت: امیدواریم این آیین تکریم از این نخبه مهدیشهری بابی شود تا در آینده از سایر نخبگان این شهرستان نیز تجلیل نماییم.

چهره ماندگار

 

فرماندار مهدیشهر نیز در این آیین گفت: دکتر نادعلیان الگویی برای فعل توانستن است که می توان از این خطه چهره ای ماندگار نه تنها در کشور بلکه در عرصه بین المللی و مایه خیر و برکت برای بشریت شد.

حسن ارگی با یادی از گودرز احمدی از نخبگان شهر شهمیرزاد، اظهار کرد: ملتی که بزرگان خود را نشناسد درختی است که از ریشه اش قطع شده باشد و اگر اینگونه شود آن ملت ماندگاری ندارد.

درک واقعی از عوارض ناشی از فرار مغزها نداریم

نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با بیان اینکه سرزمین ما از نظر تاریخی بسیار گران سنگ و پر گهر است، اظهار کرد: نقطه ضعف ما این است که این گوهرهای گرانسنگ را قدر نشناختیم.

احمد همتی خواستار قدرشناسی از نخبگان به موقع و به هنگام شد و تصریح کرد: قدرشناسی فقط برگزاری مراسم تجلیل از آنان نیست بلکه استفاده از استعدادهایی که در سرزمین ما به وفور وجود دارد باید سرلوحه کار ما قرار گیرد.

وی با بیان اینکه آمارها بالاترین مهاجرین و فرار مغزها را در کشور ایران نشان می دهد که مشکل جدی برای کشورمان است، ادامه داد: متاسفانه برخی مسئولین بلند رتبه می گویند اگر هم نیمی از نخبگان ما از کشورمان بروند نیمی دیگر هستند.

نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه درک واقعی از عوارض ناشی از فرار مغزها نداریم، تاکید کرد: استفده و جذب حداکثری که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند باید سرلوحه کار ما قرار گیرد.

همتی خاطر نشان کرد: حتی یک نفر نیرویی که به عنوان نخبه است، تاثیرات شگرفی در جامعه می تواند داشته باشد ولی ما نیروهای خود را عملا تقدیم کشورهای معاند می کنیم و این کشورها از همین نخبگان ما با استفاده از تکنولوژی علیه ما استفاده می کنند.

چهره ماندگار

تالیف بیش از ۲ هزار کتاب و مقاله توسط دکتر نادعلیان

بهزاد نادعلیان نوه دکتر محمد قلی نادعلیان هم در این مراسم بیان کرد: دکتر نادعلیان در مدت فعالیت علمی خود بیش از ۱۰۰ کتاب و مقاله تالیف کرده و ۲ هزار متخصص در کشور تربیت نموده است.

نوه دکتر نادعلیان، همچنین به نمایندگی از خانواده این چهره ماندگار کشور از برگزار کنندگان آیین تکریم از دکتر نادعلیان قدردانی کرد.

نادعلیان چهره ماندگار کشور، تاج بخش پدرعلم نوین دامپزشکی و چهره ماندگار دامپزشکی کشور، کارون پیشکسوت صنعت دارویی دامپزشکی و از نخبگان شهمیرزادی، فیض رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

سردیس دکتر نادعلیان رونمایی شد

در حاشیه این مراسم از سردیس دکتر محمد قلی نادعلیان چهره ماندگار کشور، رونمایی شد. این سردیس اثر هنرمند توانای مهدیشهری حبیب دانایی فرد می باشد که به صورت سه بعدی ساخته شده است.

سردیس دیگری از دکتر نادعلیان روز گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدیشهر رونمایی شده بود.

چهره ماندگار کشور به همیاران طبیعت پیوست

همچنین کارت همیار افتخاری طبیعت به مناسبت هفته منابع طبیعی به دکتر نادعلیان اهدا شد و این چهره ماندگار کشوری نیز به همیاران طبیعت پیوست.

همچنین در این مراسم بر وحدت و همدلی بین شهرهای شهرستان مهدیشهر مورد تاکید نخبگان و مسئولین شهرهای این شهرستان قرار گرفت.

رونمایی از نقاشی پرتره دکتر نادعلیان اثر محمد اسیری، اجرای موسیقی سنتی و پخش کایپ از فعالیت های دکتر نادعلیان و اهدای لوح تقدیر و هدایا از دیگر برنامه های این آیین بود.

میدان دکتر” محمد قلی نادعلیان” کلنگ زنی شد

چهره ماندگار

در پایان این مراسم میدان دکتر محمد قلی نادعلیان واقع در کوی دانشگاه مهدیشهر با حضور مسئولین کلنگ زنی شد.

نشست تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی مهدیشهر در روز ۱۶ اسفندماه، دیدار دکتر نادعلیان با نخبگان و دانش آموزان در سالن شهید  بیدقی و برگزاری مراسم اصلی تجلیل از دکتر نادعلیان در عمارت خیل خان در روز ۱۷ اسفندماه از برنامه های ۲ روزه آیین تکریم از این چهره ماندگار کشور در زادگاهش مهدیشهر بود.

برچسب‌ها,

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...


محمد قلي نادعليان

آیین تجلیل از چهره ماندگار پروفسور محمد قلی نادعلیان

تاریخ : ۸ اسفند ۱۳۹۵
تعداد بازدید : 491

چهره ماندگار

مراسم تکریم چهره ماندگار کشور در شهرستان مهدیشهر برگزار می‌شود

تاریخ : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
تعداد بازدید : 262