امروز : ۳ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۳, ۱۳۹۶, ۴:۳۵ ق.ظ
 

صاف
23°C
رطوبت: 14%
سرعت باد: 1 m/s شمالغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 7
  • 1,056
  • 3,367,548
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

کارخانه لبنیات و بستنی پاک به مهدیشهر می آید


به گزارش خبرنگار روزنامه پیام استان سمنان، با حضور دکتر اسفندیاری مدیر عامل شرکت تولیدی لبنیات پاک، استاندار سمنان، نماینده مردم شهرستان های سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان جلسه بررسی احداث و توسعه شرکت لبنیات پاک در استان سمنان برگزار شد.
مدیر عامل شرکت لبنیات پاک در این جلسه از استقبال بسیار خوب استاندار، نماینده سمنان و مهدیشهر در مجلس و سایر مدیران اجرایی و پیگیری مستمر آنان برای ایجاد هرچه سریع تر این واحد تولیدی تقدیر و ابراز خردسندی کرد و گفت: این شرکت جزو ۵ شرکت اول بوده که وارد بورس اوراق بهادار شد و افتخار این را دارد که در حال حاضر کمترین بدهی را به بانک ها  دارد و رقم این بدهی نیز به ۲۷ میلیارد تومان هم نمی رسد.
دکتر هادی اسفندیاری با بیان این که ۱۰ درصد از سهام این شرکت متعلق به آمریکایی ها است، گفت:۳۰ درصد سهام نیز مربوط به بنیاد مستضعفان، ۴۰ درصد بخش خصوصی،۱۰ درصد شرکت نفت و ۱۰ درصد شرکت سرمایه گذاری ملی است.
اسفندیاری با ارائه گزارشی کامل از میزان تولیدات این شرکت و کارخانجات تحت پوشش گفت: مسئولان این شرکت برنامه ریزی کردند تا در فاز اول طرح توسعه این شرکت در سمنان تولید ۲۰۰ تن شیر استریل،۵۰۰ تن بستنی، ۲۰ تن شیر خشک و ۵۰ تن پنیر و در فاز دوم نیز تولید ماست، دوغ، شیر و… را داشته باشند.
اسفندیاری اختصاص ۲۰ هکتار زمین برای احداث کارخانه، ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزی و ریالی، تشکیل کمیته ای برای پیگیری و اختصاص تسهیلات و فراهم کردن سایر زیر ساخت های لازم را خواستار شد.
استاندار سمنان در این جلسه با تشکر از پیگیری نماینده سمنان و مهدیشهر و موافقت شرکت لبنیات پاک از اختصاص آب، زمین و تسهیلات لازم برای ایجاد کارخانه خبر داد و گفت: استان سمنان آمادگی لازم را دارد با فراهم کردن تمام زیرساخت ها در ایجاد این کارخانه با مسئولان شرکت همکاری کند.
عباس رهی ایجاد اشتغال پایدار را از اولویت های کاری در استان اعلام کرد و گفت: با توجه به این که این استان قطب کشاورزی و دامپروری است قطعا احداث این کارخانه کمک زیادی به اقتصاد استان و شکوفایی آن خواهد کرد.
نماینده شهرستان های سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی پس از تشکر از موافقت آقای فروزنده رئیس بنیاد مستضعفان و حسن خلق استاد اقتصاد و مدیرعامل فعال شرکت لبنیات پاک و همچنین همکاری بسیار مطلوب استاندار سمنان و با بیان این که با اجرایی شدن این طرح برای یک هزارو ۴۰۰ نفر به طور مستقیم و برای ۱۳۰۰ نفر به طور غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد، اظهار داشت: به هر حال مردم شهرستان مهدیشهر پس از به وجود آمدن مشکلات برای کارخانه پاکریس از مسئولان استان توقع دارند تا نسبت به ایجاد شغل پایدار و رفع بیکاری تلاش کنند.
دکتر مصطفی کواکبیان با بیان این که طبق مصوبه هیات دولت باید برای کارخانه پاکریس فکری شده تا مشکل آن حل شود گفت: مسئولان استان باید ضمن فراهم کردن زیر ساخت های لازم، تسهیلات لازم را برای ایجاد این شرکت اختصاص دهند. به گفته وی با راه اندازی این شرکت در استان، مجتمع های دامداری و گاوداری بیشتری نیز شکل خواهد گرفت.
در این جلسه پس از بررسی نظرات و دیدگاه های مدیران اجرایی در خصوص ایجاد این کارخانه مقرر شد تا هر هفته جلسه ای برای پیگیری موضوع تشکیل و شرکت شهرک ها و آب منطقه ای نیز تا یک هفته آینده نظر خود را  در خصوص انتقال آب چاه های کارخانه پاکریس و پی وی سی برای این کارخانه اعلام کنند.

یک پاسخ به “کارخانه لبنیات و بستنی پاک به مهدیشهر می آید”

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...