امروز : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۱, ۱۳۹۶, ۱۲:۳۲ ق.ظ
 

صاف
21°C
رطوبت: 18%
سرعت باد: 0 m/s شرقجنوبشرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 805
  • 873
  • 3,364,968
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

کلاسهای کنکور و تقویتی در مدارس شهرستان


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان مهدیشهر ، جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور اعضاء تشکیل گردید . طاهر زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهدیشهر به موضوعات جلسه اشاره و طی سخنانی ضمن بیان دلایل اهمیت کلاسهای فوق برنامه و کنکور با توجه به توفیقات استان در کسب رتبه دوم پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در سال تحصیلی ۹۰-۸۹ به اختصاص یکصد میلیون تومان اعتبار از طریق استانداری و معادل همین مبلغ توسط اداره کل آموزش و پرورش استان اشاره نمود. ایشان نیز در خصوص نحوه مشارکت اولیاء دربرنامه های آموزشی و پرورشی به وجود مدارس هیأت امنایی ، مدارس غیر انتفاعی ، مدارس خیریه غیر دولتی و نمونه به عنوان بهترین نماد مشارکت اولیاء اشاره نموده و خواستار فرهنگ سازی و توجه به مشارکت بیشتر اولیاء در زمینه تعلیم و تربیت شد .
در ادامه جلسه رشیدی معاون آموزش و نو آوری به بیان مطالبی در خصوص کلاسهای فوق برنامه و کنکور پرداخته و گفت : ( پیشینه و شاخص فعالیتهای آموزش و پرورش را باید در کنکورجستجوو مشاهده کرد ) وی هدف از برگزاری کلاسهای فوق برنامه را تقویت بنیه علمی دانش آموزان دانسته و مطالبی در خصوص کیفیت بخشی به کلاسهای فوق برنامه ارایه نمود. در ادامه اعضاء جلسه به بحث و تبادل نظر پیرامون محورهای جلسه پرداختند که در نتیجه تصمیمات ذیل اتخاذ گردید : – تصویب میزان شهریه تعیین شده و چگونگی برگزاری کلاسهای فوق برنامه – برگزاری جلسه تخصصی و کارشناسی در خصوص کلاسهای کنکور – پیگیری جهت تاسیس مدرسه راهنمایی نمونه دخترانه در مهدیشهردر سال تحصیلی ۹۱-۹۰ – پیگیری احداث ساختمان مدرسه نمونه امام علی (ع) – و پیشنهاد توسعه ی فضای آموزشی در دست احداث شهر درجزین .

پی نوشت :  پیگیری خبرنگار سنگسر نیوز از وضعیت فعلی کلاسهای کنکور در این شهرستان حاکی از این است که به علت برگزار نشدن کلاسهای مفید در این زمینه، دانش آموزان مجبورند به مراکز آموزشی سمنان مراجعه نمایند. ضمن اینکه در بعضی از دبیرستانها کلاسهایی با عنوان کنکور توسط همان دبیران کلاسهای روزانه برگزار می شود  که عمدتا به حل تمرین و جبران عقب افتادگی در ارائه سرفصلهای درسی  می گذرد. شرکت کردن و  پرداخت شهریه این کلاسها اجباری است و ظاهرا اعتراضات والدین در این زمینه نیز نتیجه ای نداشته است. امید است تصمیمات فوق بتواند در این زمینه گره ای را بگشاید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...