امروز : ۲۴ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۴, ۱۳۹۶, ۱:۲۳ ب.ظ
 

آفتابی
9°C
رطوبت: 40%
سرعت باد: 0 m/s شرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 407
 • 1,052
 • 3,478,821
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

کمربند حفاظتی جنگل و مرتع در مهدیشهر اجرا شد


رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر گفت: کمربند حفاظتی جنگل و مرتع با نصب پایه های بتونی (بنچ مارک) برای اولین بار در استان سمنان در این شهرستان اجرا شد.

حمید رضا عبدوس صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر ضمن اشاره به اجرای کمربند حفاظتی جنگل و مرتع (بنچ مارک) در این شهرستان اظهار داشت: کمربند حفاظتی با هدف تفکیک و مشخص کردن منابع ملی از مثتثنیات و جلوگیری از تخریب و تصرف و تجاوز اشخاص برابر نقشه ماده ۵۶ در فولاد محله اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه با اعتبار ۱۰۰ میلیون ریال از اعتبارات طرح ملی صیانت و توسعه جنگل های زاگرس و جنوب (ایرانی-تورانی) به طول ۲٫۵ کیلومتر با استفاده از ۲۸ پایه بتونی (بنچ مارک) توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر در منطقه فولادمحله به اجرا در آمده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر همچنین تصریح کرد: با اجرای این طرح از منابع ملی منطقه، از گزند تجاوز و تصرف و تخریب در امان است و تخریب و تصرف در عرصه ها به حداقل می رسد.

عبدوس افزود: با توجه به بحرانی بودن بسیاری از این مناطق و احتمال تخریب و تصرف ایجاد کمربند حفاظتی ضروری بوده که این امر به نحو مطلوب اجرا شد و در حال حاضر بدلیل کمبود نیروی حفاظتی، یکی از بهترین راه های حفظ و جلوگیری از تخریب و تجاوز به عرصه‌های ملی ایجاد کمربند حفاظتی به روشهای خاکریز، حصار سیمی و فنس کشی، نصب بنچ مارک، در بین عرصه‌های منابع طبیعی و مستثنیات است که با توجه به شرایط هر منطقه از یکی از روش ها استفاده می شود.

وی در خاتمه با بیان اینکه حفاظت از اراضی ملی یکی از وظایف حاکمیتی دولت است گفت: افزایش ضریب حفاظتی، مشخص شدن مرز اراضی ملی و مستثنیات و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی افراد فرصت طلب از اهداف دیگر اجرای طرح کمربند حفاظتی است و همچنین حمایت و حفاظت از عرصه ها، تعیین تکلیف اراضی ملی و محدوده زمینهای شخصی و کاهش دعاوی و مشکلات حقوقی ازجمله مزایای اجرای این طرح است.

یک پاسخ به “کمربند حفاظتی جنگل و مرتع در مهدیشهر اجرا شد”
 • hd:

  درشهرستان پلدختردرروستاهای جلگه-مورانی -آبمیران کوشکی-معمولان وغیره تخریب اراضی بنحوی است که باعث اعتراض همکاران ومردم شده است ومسئولین شهرستان واداره کل منابع طبیعی لرستان چشمان خودرابسته اندنمیدانیم به کجا دادببریم.دقیق معلوم است راه وچاه نشانشان میدهند

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...