امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۹:۵۰ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 227
 • 1,095
 • 3,481,960
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

۱۴ انتظار مردم از منتخبین شورای شهر


۱- انتظار می رود منتخبین شورای شهر به مشورت و کار مبتنی بر تصمیم شورایی اعتقاد و ایمان کامل داشته باشند و خود را در مجموعه شورای شهر مکمل دیگران دیده و از خود رإیی و تلاشهای غیرمعمول برای اثبات نظر و دیدگاه خود بپرهیزند.

۲- شورای مطلوب آینده شورایی است که از توان کارشناسی نیروهای دلسوز و صاحب نظر شهر به خوبی بهره ببرد. شایسته است شورای آینده راهبرد مشخصی را برای جلب نظر نخبگان و کارشناسان شهر تعریف نمایند تا این مهم محصور به چند نشست محدود و بعضا تبلیغاتی نگردد.

۳- انتخاب شهردار کارامد خدوم و خبره از مهمترین وظایف شوراست شورای آینده باید علاوه بر دقت تام و تمام برای برگزیدن چنین فردی، نظارت و هدایت شهردار و مجموعه شهرداری را به طور جدی پیگیری نماید

۴- اختلاف در درون شورا سمی مهلک برای پیشبرد اهداف شورا است اعضای شورای آینده باید متحد شوند که برای رضایت خدا و گرهگشایی از مردم قدم برداشته و با پافشاری بر نظرات شخصی و غیر کارشناسیٰ اختلاف و تخاصم را با شورا رغم نزنند.

۵- آگاهی مردم ازعملکرد شورا و شهرداری در ایجاد نشاط اجتماعی و اعتماد عمومی به جایگاه شورای شهر نقش محوری دارد اما متاسفانه این ضرورت که با فعالیت دقیق و حساب شده در عرصه اطلاع رسانی محقق می شود نادیده گرفته شده و در دوره های مختلف، فعالیت درخوری در این راستا انجام نگرفته است شورای آینده باید اطلاع رسانی مناسب بر اساس ارتباط تعاملی ٰرا با روشهای علمی و البته کم هزینه طراحی و اجرا نماید

۶- شوراهای اسلامی شهر وظایف مشخصی دارند که در قانون بر شمرده شده است بسیاری از آن مواردی که برخی از نامزدها وعده می دهند فراتر از وظایف و اختیارات شوراست و تحقق برخی دیگر با واقعیت های حاکم در فضای اداری و محدودیت های بودجه ای امکان تحقق ندارد؛ انتظار می رود نامزد های شورا با استناد به قوانین موجود ، حدود وظایف و اختیارات شورا را در ایام تبلیغات برای مردم باز گو نمایند تا علاوه بر آشنایی مردم با شورا ،از انتظارات نا معقول نسبت به شورا کاسته شود که این مهم خود عامل بسیار با اهمیتی در چالاکی و قدرت شورا خواهد داشت و شورا را از بار فشار های نادرست و غیر عملیاتی نجات خواهد داد بدیهی است هر نامزدی که وعده های بزرگ و غیره عملیاتی دهد بر ناپختگی و ضعف خویش صحه گذاشته است

۷- بار ها شاهد بوده ایم که برخی تصمیمات مسئولین و برخی اتفاق ها ذهن مردم شهر را به خود مشغول و موجب بروز حساسیت های آسیب زا شده و شادابی اجتماعی را سلب نموده است شورای مطلوب شورای است که در حد توان پاسدار امنیت روان و سلامت ذهن و فکر مردم باشد و از تسری برخی اتفاقات که نگرانی های عمیق ایجاد می نماید به افکار عمومی پرهیز و با تدبیر جلوگیری نمایند شورا به عنوان نمایندگان مردم باید بار بسیاری از مشکلات مردم را بر دوش بگیرند

۸- هیچ چیز به اندازه فساد و ویژه خواری و تبعیض در اجرای قوانین، موجب بد بینی و دل سردی مردم نمیشود اعضای شورای آینده باید خود را از معرض اتهام دور نگه دارند و از فعالیت های اقتصادی حساسیت بر انگیز دوری گزینند.

۹- عدالت در تقسیم خدمات شهری و نظارت بر حسن عملکرد واحدهای خدمات شهری از جمله انتظارات اساسی و مبنایی مردم از شورای آینده است . صرف بودجه هنگفت در یک از نقطه از شهر و برای پروژه های فاقد اولویت اقدامی تابخردانه و تبعیض آمیز است. باید مردم همه نقاط شهر طعم خدمات مناسب شهر را بچشند.

۱۰- شورای شهر آینده باید معتقد و متعهد به دستیابی بر < شهر اسلامی- ایرانی > باشد. نوع معماری شهری و طراحی ساختمانی شهر در حال حاضر آشفته و فاقد محتوا و مبناست که هویت و اصالت اسلامی و ایرانی آن دیده نمی شود. توجه جدی به مختصات شهر اسلامی – ایرانی انتظار به حق مردم از شورای شهر است. اکنون شهر ما بیانگر و نشاندهنده هیچ نوع هویتی نیست.

۱۱- شهردای ها باید در حوزه تبلیغات شهری و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی خصوصاً ارتقاء فرهنگ عمومی سهمی بزرگ داشته باشند. برجسته سازی مناسبت های مذهبی و ملی در تبلیغات محیطی شهری و برنامه ریزی فرهنگی برای حل بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی که حتی در برخی موارد خدمات شهری را نیز با مشکل روبرو می سازد باید در دستور کار شورا باشد.اعضای شورا باید در زمینه های فرهنگی وقت و فکر صرف نمایند.

۱۲- اگر چه اختیارات شورا محدود است و نباید انتظار اقدام خارق العاده از آن داشت. اما شخصیت حقیقی اعضای شورا، بینش و منش آنان ،توان ارتباط گیری و تعامل آنانٰتسلط بر قوانین و آیین نامه ها و همچنین زیرکی و کیاست اعضا می تواند بسیاری از مسایل را فراتر از چارچوپ اختیارات وظایف شورا حل و فصل نماید. نامزدهای محترم باید این مهارت ها را در خود تقویت نمایند.

۱۳- نامزدهای محترم شورا چه در زمان تبلیغات و چه در زمان حضور در شورای شهر به عنوان منتخبین مردم رعایت ادب و احترام عرفی و شرعی نسبت به رقبای انتخاباتی و دیگر اعضای شورا داشته و از تخریب، ایراد اتهام، فرافکنی مشکلات و سیاه نهایی پرهیز نموده و به حفظ اسرار و حرمت افراد اعتبار ویژه ای قائل شوند.

۱۴- و بالاخره قانون مداری،اعتقاد به قانون اساسی در قول و فعل،التزام به اخلاق اسلامی و احترام و ارزش های والای اسلامی و انسانی همچنین احترام به فرهنگ بومی از دیگر انتظارات ما از اعضای محترم شورای اسلامی شهر است.

منبع: وبلاگ “برای مهدیشهر”

۶ پاسخ به “۱۴ انتظار مردم از منتخبین شورای شهر”
 • ُStar:

  متاسفانه بدلیل ضعیف بودن فرهنگ حداقل باید دو نسل دیگرتحمل کرد تا اگراز سنگسرچیزی باقی ماند آباد شود.
  به اعضاء شورای شهرمهدیشهرتبریک عرض کرده و از خداوند منان برای آنها صبروبردباری درمقابل فرهنک همشهریان عزیزخواستارم.

 • م:

  یکی از مهمترین کارهای شورا باید رسیدگی به کار های غیر قانونی شهر داری در زمینه صدور جواز آپارتمان باشد باید کسانی که در این زمینه به مهدی شهر خیانت کرده اند معرفی و مجازات شوند در کجای ایران در کوچه شش متر جواز برای آپارتمان با چهار سقف داده می شود به علت همین کارها است که قیمت مسکن این شهر نسبت به شهر های هم جوار بسیار کمتر است

 • ژک ین:

  با سلام
  با عرض تبریک به منتخبین شورای شهر مهدیشهر
  دنیای امروز دنیای علم و تحصیل و صنعت و پیشرفت است. نسل جوان امروز سنگسر، نسل تحصیل کرده و دانشگاهی است. جای بسی مباهات و غرور و افتخار است که تعداد بیشماری از کاندیداها و منتخبین شورای شهر مهدیشهر تحصیلات دانشگاهی دارند و حتی تعداد بیشماری از انها مهندس هستند.
  با شما هستم مهندسان سنگسر
  ۳۵ سال پیش تعداد اندک شماری از مردم سنگسر تحصیل کرده بودند و حتی شاید، یک مهندس هم نداشتند. اما کارخانه پاکریس داشتند، کارخانه pvc داشتند کفش بهمن و …..
  چرخ زندگی مردم می چرخید….
  اما حالا بعد از ۳۵ سال همه تحصیل کرده و مهندس اند ولی چرخ کارخانه ها نمی چرخد. چراغ کارخانه ها خاموش هست. زندگی مردم نمی چرخد بیکاری بلای جان مردم سنگسر شده….
  آهای اهالی شورای شهر….
  آهای مهندسان شهر….
  کجایید؟؟؟؟؟
  چرا کارخانه پاکریس که در زمان شروع به کار خود پیشرفته ترین کارخانه خاورمیانه بوده است حالا به این روز در آمده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  این یک فاجعه است!!!!!!!!
  نسل امروز سنگسر ، نسلی بی مسئولیت و بی فکر وتدبیر است….
  کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟
  شورای شهر در قبای چنین فاجه ای مسئول است!!!!!!!!
  خواهش می کنم آنچه را که داشتیم به ما برگردانید…
  شایسته سنگسر و سنگسری نیست که داشته هایش را از دست بدهند.

 • با سلام
  ضمن تبریک به منتخبان شورای شهر لطفامشکلات اهالی خوب طالب آباد را مورد توجه ویژه قرار دهید.
  متشکرم

 • مشاور املاک گلستان:

  با همزمانی انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات شورای اسلامی شهر استقبال مردم در این دوره قطعا پرشورتر از ادوار قبلی برای شوراها خواهد بود و اعضای شورای آینده افرادی هستند که به مراتب تعداد رای بیشتری از اعضای دوره های قبلی خواهند داشت .
  اما آیا با پشتوانه تعداد بیشتر رای شورائی توانمند هم خواهیم داشت ؟
  مسلما خیر آنچه موفقیت و توانمندی یک شورای شهر را اعیان می نماید ترکیب اعضای آن خواهد بود و ترکیب اعضای شورای شهر در یکی از سه احتمال ذیل بوجود می آید :
  احتمال یکم (قرمز) : هیچکدام از پنج نفر عضو شورا با یکدیگر هم فکر و هم رای نیستند و هر یک برای پیشبرد برنامه و اهداف خود نظراتی دارند وحاضر به پذیرفتن افکار و برنامه های دیگر اعضای شورا نیستند .
  اعضای شورا در انتخاب رئیس شورا و شهردار هرگز به نتیجه مطلوبی دست نخواهند یافت وچهار سال آینده را فقط با تنش و نقد همدیگر سپری نموده ونکته مثبتی در کارنامه آنها ثبت نمیشود.
  علت بوجود آمدن این ترکیب ناشی ازتک رای شهروندان به خویشاوند و هم طایفه و یا نبود ائتلاف بین نامزدها میباشد.
  احتمال دوم (نارنجی) : هر پنج عضو شورا صد در صد همفکر و هم رای هستند و همه برنامه ها و اهداف خوب وبد خود را بسیار سریع و بدون تنش عملی مینمایند اما از آنجائیکه اقلیت مخالفی در شورا شکل نگرفته لذا خطر سود جوئی و تبانی و حتی تصویب طرحهای ضعیف آنها هرگز افشا نخواهد شد و فقط آنچه خواسته آنهاست اجرائی میشود حتی اگر خوشایند و مطلوب شهرستان ما نباشد.
  احتمال پیدایش این نوع ترکیب ضعیف و تصادفی است .
  احتمال سوم (سبز) : سه نفر از اعضا افرادی هستند همفکر و همدل که طی یک ائتلاف مشخص وبا برنامه های قابل انجام به عضویت شورا راه یافته و چون در اکثریت قرار دارند طرحها و برنامه های مفید خود را تصویب واجرائی مینمایند وبا حضور دو نفر مخالف و منتقد در بین آنان هرگز مصوبات خارج از قوانین و احیانا منفعت شخصی آنها پوشیده نخواهد ماند و لذا راهی جز تلاش مستمر برای توسعه و آبادانی شهر ما در پیش نخواهند داشت .
  خوشایند ترین حالت برای پیشرفت وادامه حرکت یک راننده روشن بودن چراغ سبز راهنمائی و رانندگی است و توسعه و پیشرفت
  شهر ما نیز فقط و فقط منوط به روشن شدن چراغ سبز ( احتمال سوم) در ترکیب اعضای شورای اسلامی شهر خواهد بود.
  نامزدهای محترم میتوانند از هم اکنون با بحث و تبادل نظر افراد هم عقیده خود را یافته و با اعلام ائتلافهای سه نفره ( ویا چهار نفره) برنامه های خود را به مردم عرضه نمایند و چون هدف آنها خدمت به مردم است میتوانند صراحتا از رای دهندگان بخواهند “یا سه نفر ما و یا هیچکدام ازما ” آنگاه شیفتگی آنها برای خدمت به مردم روشن شده و مورد اقبال همشهریان قرار خواهند گرفت .
  همشهریان گرامی تنها با انتخاب یک ائتلاف سه نفره همراه با دو نفر منتقد و حتی مخالف آنها شورائی قدر و توانمند خواهیم داشت و از گلچین کردن شورائی چندان کارآمد بوجود نخواهد آمد گلهای انتخابی شما حتی اگر افرادی مقتدر و خدمتگزار هم باشند چون با دیگر اعضای شورا تامل و همفکری ندارند هرگز موفق نخواهند بود و عطری از آنها شامه مهدیشهریها را نوازش نمیدهد.
  به امید آبادانی و پیشرفت مهدیشهر وسربلندی همه همشهریان عزیز ۱۹خرداد۱۳۹۲ مشاور املاک گلستان
  ارسال به : سنگسر نیوز + مهدیشهر نیوز + برای مهدیشهر

 • رضا:

  سلام لطفا کاندیداها حتما منشور اخلاقی سنگسری را مطالعه و مورد مداقه قرار دهند

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...