امروز : ۲۴ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۴, ۱۳۹۶, ۳:۰۵ ب.ظ
 

آفتابی
10°C
رطوبت: 37%
سرعت باد: 1 m/s شرقجنوبشرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 483
  • 1,052
  • 3,478,897
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

۱۷ موضوع چالشی شهر در هم اندیشی داغ اولین روز رمضان


شهردار مهدیشهر و یکی از اعضای شورای اسلامی این شهر در دومین نشست تخصصی اصحاب رسانه های محلی با عنوان ” هم اندیشی خبرنگاران برای ارتقای اطلاع رسانی مرکز شهرستان ” مهمترین دغدغه ها و راهکارهای منتخب برطرف کردن برخی مشکلات شهری را بررسی کردند.

تغییر و تحولات شورا و شهرداری در رسانه ها دیده نشد

شیردل عرب در این نشست که همزمان با اولین روز از ماه مبارک رمضان در شهرداری مهدیشهر تشکیل شد با تاکید بر اهتمام شهرداری برای رسیدگی عمقی و گسترده تر به مسائل فرهنگی و اجتماعی شهر ، به آسیب شناسی برخی حواشی ایجاد شده برای شوراها و شهرداری ها پرداخت و تصریح کرد : این نهادهای اجرایی مهم یک شهر از همان ابتدا بعلت همزمانی ایام تغییر و تحولات با استقرار دولت جدید مظلوم واقع شده اند و در همین مهدیشهر به هیچ عنوان سیر این تحولات و شرایط تحویل گرفتن مسئولیت چه در شورای جدید و چه در شهرداری برای مردم بخوبی تبیین نشد.

اجرای طرح جمع آوری مکانیزه زباله در مهدیشهر

شهردار مهدیشهر در ادامه به برخی اقدامات صورت گرفته پس از پذیرش مسئولیت پرداخت و گفت : روند سنتی و غیر اصولی و دور از شأن جمع آوری زباله در مهدیشهر تا ۵ آینده به طور کامل مکانیزه خواهد شد.

به گفته عرب این طرح با همکاری و مشارکت خود مردم در تهیه و نصب سطلهای زباله مکانیزه در ۳ ماه گذشته آغاز شده است و هم اکنون حدود ۴۵ درصد محیط شهری و شهرکهای مهدیشهر تحت پوشش قرار گرفته است.

زیباسازی شهر با احیاء ۷ پارک محله ای

وی همچنین از طرح ساماندهی ۷ پارک محله ای در این شهر خبر داد و گفت : طرح و نقشه بهسازی و مناسب سازی این محیط ها با مشارکت دانشگاهیان شهرستان، بخصوص متخصصان دانشگاه آزاد در حال طی کردن مراحل پایانی است و این طرح زیباسازی شهری نیز با مشارکت خوب و تاثیرگذار مردم و اطمینان آنان به حوزه مدیریت شهری تا پایان سال ۹۳ به اتمام می رسد.

تبدیل پامنار به قطب گردشگری میراثی شهر

شهردار مهدیشهر ،ورود این نهاد  به طرح مهم حفظ و احیاء بناهای تاریخی و مذهبی شهر را یاد آور شد و گفت : پس از برگزاری نشستهای مختلف با موثرین ، هیات امناء و معتمدین مسجد پامنار ، مقرر شد برای حفظ منار تاریخی این مسجد و تبدیل این محوطه به یک نقطه فرهنگی، میراثی و محیا برای بازدید گردشگران طرح هایی از قبیل تخریب ابنیه مزاحم اطراف منار و حذف موانع دسترسی محلی اجرا شود.

شاخص سازی مجدد معروف ترین حسینیه شهر

به گفته شیردل عرب حسینیه المهدی نیز بعنوان نماد مذهبی شاخص شهر مهدیشهر در قالب طرح ویژه ای ساماندهی مجدد خواهد شد که از جمله آن راه پله دسترسی به این حسینیه ، از میدان امام خمینی(ره)  است که در حال اجراست و برخی اقدامات در خصوص محدودیت ساخت و ساز در کمربند میانی قلعه در دامنه کوی المهدی و محوطه سازی داخلی آن نیز در حال انجام است.

طرح جامع مهدیشهر در دور باطل ۵ ساله کارشکنی های استانی

شهردار مهدیشهر در بخش دیگری از سخنان خود لب به گلایه های راهبردی درباره  کارهای بر زمین مانده شهر گشود و بارزترین آن را کارشکنی برخی کارشناسان اداره کل مسکن و شهرسازی استان و مسئولان ذیربط استانداری در تعیین تکلیف طرح جامع شهر مهدیشهر عنوان کرد.

عرب در این خصوص گفت : بسیاری از برنامه ریزی های بلند مدت شهری در مهدیشهر معطل این طرح است و ما الان در بسیاری موارد بین مبنا قرار دادن طرح پیشنهادی جامع و طرح هادی موجود شهر مردد هستیم.

به گفته این مسئول شهری، ۵ سال است که طرح جامع و نقشه جامع مهدیشهر در گیر و دار برخی تغییر و تحولات و رفع نقص های جزئی در ایراد تراشی های بی مورد برخی کارشناسان نهادهای استانی دور باطلی را طی می کند و برغم درخواست ها و پیگیری های مستمر هنوز این سند راهبردی برای تصمیم سازی بلند مدت شهری تصویب و ابلاغ نشده است.

افشای برخی چالش های مالی شهرداری مهدیشهر

شهردار مهدیشهر همچنین در اظهار نظری صریح از به باد دادن دارای های سرمایه ای شهر به بهانه اجرای طرح های عمرانی خبر داد و گفت : در بسیاری از طرح های نیمه تمام مهدیشهر که الان به معضلی برای شهردار تبدیل شده است، عوض پول به پیمانکاران زمین هایی واگذار شده است که می توانست هم اکنون با بهره گیری از ارزش افزوده آن طرحهای به مراتب گسترده تر در شهر اجرا کرد، ولی متاسفانه اکثر این طرحها بدون پشتوانه کارشناسی روی دست شهرداری مانده است.

حدود ۲ میلیارد تومان طرح نیمه تمام بدون پشتوانه کارشناسی

عرب در بیان مصداق های این موضوع گفت : طرح ساخت ساختمان اداری شهرداری مهدیشهر بالای یک میلیارد تومان قرارداد در سه مرحله اجرایی داشته که سند های مالی نشان می دهد این طرح نیمه تمام تنها ۵۰ میلیون تومان پرداخت نقدی به پیمانکار داشته و بقیه مبالغ بصورت در اختیار دادن زمین و طرح های مشارکتی بوده است و در حال حاضر در مرحله سوم اجرای طرح، نه پیمانکار تمایلی به تسریع در کار دارد و نه شهرداری توان عمل کردن به تعهدات از پیش منعقد شده را داراست.

شهردار مهدیشهر گفت : ۸۰ میلیون تومان اعتبار ملی اجرای پایانه مسافر بری، ۵۰ میلیون تومان برای مناسب سازی آرامگاه و غسالخانه ، بدهکاری هنگفت اجرای ۳ و نیم کیلومتر طرح بهسازی ورودی مهدیشهر و  بدهکاری کمر شکن احداث پل ورودی بلوار کوی دانشگاه از انبوه طرح های ریز و درشت  نیمه تمام عمرانی مهدیشهر است که فعلا شهرداری هیچ راهی برای تکمیل آن جلوی خود نمی بیند.

لزوم همگرایی خبرنگاران برای ایجاد نهضت رسانه ای در مهدیشهر

ناصر طاهرکرد از اعضای شورای اسلامی شهر مهدیشهر نیز در این نشست با برشمردن وظایف اصحاب رسانه در پیشبرد اهداف اجرایی و مدیریت شهری از نخبگان رسانه ای شهر خواست تا اهتمام بیشتری در پرداختن چالشی، کارشناسی و برون شهرستانی به مسائل ریشه ای و متروک مانده مهدیشهر داشته باشند.

وی مشکل حمل و نقل و ترافیک درون شهری، معضلات بهداشتی و درمانی، کمبود فضاهای تفریحی داخل شهر، معرفی مفاخر و چهره های تاثیرگذار مهدیشهر در رسانه ها و تکیه بر غنای فرهنگی و بومی شهر را از مسائل کمتر پرداخته شده در رسانه های محلی و نمایندگی رسانه های ملی در شهرستان عنوان کرد و از خبرنگاران خواست با همگرایی بیشتر ، یک نهضت رسانه ای برای اطلاع رسانی پویا و تاثیگذار در خدمت آبادانی و عمران شهر بوجود آورند.

طرح های رسانه ای  و فرهنگی شورای اسلامی مهدیشهر

این عضو شورای شهر از تولید دو مستند تلویزیونی معرفی مهدیشهر و شاخص های مهم فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و گردشگری این شهر خبر داد و افزود : کار تصویربرداری این آثار فاخر به پایان رسیده است و گروه تولید در حال گذراندن مراحل فنی آن هستند که بزودی برای پخش از شبکه های سراسری آماده خواهد شد.

طاهرکرد؛ طرح شورای اسلامی مهدیشهر برای نظارت مستقیم مردمی بر امور اجرایی شورا را خاطرنشان کرد و گفت : حضور مردم در جلسات علنی شورا از جمله این رویکردهاست که در صورت فراهم شدن مقدمات کار ، گروه های منتخب مردمی می توانند با حضور در جلسات شورا، بودن واسطه در جریان مباحث نشستها قرار گیرند که در این راستا خبرنگاران بعنوان حلقه واسط مردم و مسئولان در اولویت قرار دارند.

بحث انگیزترین مسائل شهری در گفت و شنود های خبرنگاران

جمعی از خبرنگاران و مسئولان رسانه های مکتوب، مجازی و دیداری و شنیداری مهدیشهر نیز در یک گفتگوی یک ساعته و بی واسطه با شهردار، مشاور فرهنگی وی و عضو منتخب شورای شهر در این نشست، نقطه نظرات، انتقادات و راهکار های خود برای رفع مشکلاتی از قبیل؛ دکه های عرضه مطبوعات، تاکسیرانی درون شهری، تعاملات اداری داخل شهرداری، واگذاری زمین و ساخت و ساز ها در شهر، نقاط ضعف و قوت رویکردهای فرهنگی شورا و شهرداری و راهکارهای حمایت از خبرنگاران و موثرین رسانه ای مطرح کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...