امروز : ۲۴ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۴, ۱۳۹۶, ۱:۲۴ ب.ظ
 

آفتابی
9°C
رطوبت: 40%
سرعت باد: 0 m/s شرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 407
  • 1,052
  • 3,478,821
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶
استاندار سمنان:

ساخت بزرگترین بشقاب سفالی جهان از توانمندی هنرمند سفالگر سنگسری است


به گزارش سنگسر نیوز و به نقل از روابط عمومی استانداری سمنان، محمدرضا خباز در ادامه سفر به مهدی شهر، با حضور در منزل استاد حبیب دانایی فرد، هنرمند سفالگر مهدیشهری، از مجموعه آثار سفالی این هنرمند از جمله ظریف ترین خشت سفالی جهان منقش به زیارت عاشورا، بزرگترین بشقاب سفالی جهان و خشت امام رضا (ع) بازدید کرد.
ظریف ترین خشت نقش برجسته سفالی جهان، خالق کوزه های بدون چرخ سفالگری، پدیدآورنده کتاب قرآنی سفالی و …. تا کنون توسط حبیب دانایی فرد هنرمند برجسته صنایع دستی استان سمنان تهیه و تولید شده است.
استاندار سمنان در گفت و گو با این هنرمند مهدی شهری، گفت: آثار هنری استاد دانایی فرد همگی دارای برجستگی خاص و منحصر به فردی است که برای ما دارای درک است اما قادر به توصیف آن نیستیم .
خباز، عشق و علاقمندی استاد حبیب دانایی فرد را به هنر سفالگری مثال زدنی توصیف کرد و افزود: تقریبا همه آثار این هنرمند در حوزه سفال، اگر نگوییم در دنیا بی نظیر است لااقل کم نظیر است.

حبیب دانایی فرد
وی، اثر قرآن سفالی استاد را تعجب آور خواند و گفت: زیبایی و جذابیت این اثر هنری مقدس به قدری است که بیننده در نگاه اول پی به عشق، ایمان و معنویت خالق آن برده و اوج هنر و ذوق را در آن مشاهده می کند.
استاندار سمنان در ادامه با یادآوری لزوم حمایت از هنرمندان گفت: امیدواریم با همراهی و مساعدت همه دستگاه های مرتبط، شاهد آن باشیم که ۲۹ جز باقی مانده از این اثر هنری نیز همانند جز اول که با سرانگشت خلاق و هنرمندانه استاد دانایی فرد در معرض دید عموم قرار گرفته، به مرحله اجرا و تولید درآید و این اثر هنری بی نظیر کامل شود، در آن صورت ماندگارترین فعالیت قرآنی را شاهد خواهیم بود.
استاد حبیب دانایی فرد ، اهل و ساکن شهرستان مهدیشهر و خالق آثاری بی نظیر در حوزه سفال است.

برچسب‌ها, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...


دهه فجر - خباز

اعتبار پروژه‌های مهدی‌شهر امسال ۳ برابر شد

تاریخ : ۱۶ بهمن ۱۳۹۵
تعداد بازدید : 671

بخشدار جدید مهدیشهر منصوب شد

تاریخ : ۱۲ دی ۱۳۹۵
تعداد بازدید : 1,757

معاون جديد

معاون جدید فرماندار مهدیشهر منصوب شد

تاریخ : ۷ آذر ۱۳۹۵
تعداد بازدید : 312